Minimalna porażka w sparingu ze Stalą Mielec

Nie wiele brakowało, by zespół pod wodzą trenera Daniły zremisował, a nawet zwyciężył w meczu kontrolnym z zawodnikami Stali Mielec.

Spotkanie zakończyło się jednobramkową przewagą gospodarzy (2.1).

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka po strzale Piotra Marka w trzydziestej trzeciej minucie. Pomimo groźnych ataków z obu stron, żadna akcja nie została zamieniona na kolejną bramkę.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony, w pole karne Cyrana wdziera się Wójtowicz, który mocnym strzałem pokonuje goalkepera Czarnych (2:0). Po tej bramce Jaślanie widocznie opadają z sił, lecz kilkanaście minut później bramkę kontaktową zdobywa obrońca Czarnych, Grzesiak (2:1). Bramka daje nadzieję na remis z III ligową Stalą Mielec, jednak do końca spotkanie nie pada już żadna bramka.

Spotkanie ze Stalą Mielec było już piątym meczem sparingowym Czarnych Jasło w przerwie pomiędzy rozgrywkami. Dwa z nich Jaślanie zwyciężyli, jedno zremisowali a w dwóch lepsi okazali się przeciwnicy.

Stal: Kochanowski (46′ Pasiński) – Kołacz, Mroziński, Duda, Horodeński (54′ Krzystyniak), Cygnarowicz (55′ Szuba), Ryniewicz, Hul, Skiba (48′ Buczyński), Marek (59′ Fryc), Wójtowicz (67’ Łącz).

Czarni: Cyran – Pokrywka, Bernacki, Maczuga, Dziedzic, Grzesiak, Kukowski, Skała, Brągiel, Warchoł, Szalony. Na zmiany wchodzili: Madejczyk, Setlak.

Kolejny sprawdzian podopiecznych Daniły już w środę 4 sierpnia. Przeciwnikiem Jaślan będzie zespół Igloopolu Dębica.