Sport

Na lodowisko, gdy tylko pojawi się mróz

Jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne, zostanie uruchomione jasielskie lodowisko. Jak poinformował nas dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, lodowisko zostanie uruchomione, jeśli tylko pojawią się ujemne temperatury.

Lodowisko w ubiegłym sezonie (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

MOSiR jest przygotowany do otwarcia obiektu, ale występujące obecnie dodatnie tempratury krzyżują te plany.
– Lodowisko jest już przygotowane, my również, ale poprzez dodatnią tempreraturę nie możemy go oddać do użytku. Nie problemem jest utrzymać je, ale problem stanowi stworzenie w dodatniej temperaturze tafli – mówi Tadeusz Baniak.

Przypomnijmy, że niedawno zostały ukończone prace nad remontem obiektu – wymienione zostało ogrodzenie. Koszt tych prac wyniósł 15 tys. zł.

W ubiegłym roku powiększona została tafla lodu na naszym lodowisku. Pierwotnie obiekt miał wymiary 30×20m, a w chwili obecnej jest to 40×20m – zgodnie z naszą oceną te wymiary w pełni spełniają oczekiwania mieszkańców Jasła – mówi dyrektor MOSiR-u.

O planowanej dacie otwarcia lodowiska będziemy informować na bieżąco.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pigwa
pigwa
2024 lat temu

Wydawało mi się że to jest sztuczne lodowisko które funkcjonuje również w temperaturze kilku stopni powyżej zera. No ale już wiem że ta szumna nazwa sztuczne lodowisko to tylko mrzonki.

ktoś
ktoś
2024 lat temu

okey

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Pigwa czytaj ze zrozumieniem-nie jest problemem utrzymać lód przy dodatnich temperaturakch problemem jest go zrobić.

do:pigwa
do:pigwa
2024 lat temu

jak jesteś najlepsza to sama zrób lodowisko :/

do:ktoś
do:ktoś
2024 lat temu

ale po niej pojechałeś

qwerty
qwerty
2024 lat temu

Zgadzam się z pigwą… jakoś w innych miastach można uruchomić lodowisko przy takiej temperaturze (np. w Krośnie w ubiegłym tygodniu). A T. Baniak najchętniej to zlikwidowałby lodowisko (biorąc pod uwagę to co mówił w ubiegłym roku na temat budowy krytego lodowisko i zainteresowania Jaślan jazdą na łyżwach). I jeszcze jedno… ciekawe kto mu powiedział, że wielkość lodowiska spełnia oczekiwania mieszkańców. Chyba ci, którzy z niego nie korzystają. To jest raczej większa ślizgawka. Oby tylko stan tafli był lepszy niż w poprzednim sezonie…

....
....
2024 lat temu

Super ! 😀

KRIS
KRIS
2024 lat temu

A co z zapowiadanym remontem hali sportowe?Nie mamy hali,nie mamy lodowiska,nie mamy NIC.

Dziadek Mróz
Dziadek Mróz
2024 lat temu

qwerty biedaku?! Wiem, że marzyło Ci się zostać hokeistą, ale miałeś pecha?! Nigdy łyżew na swoich platfusach nie miałeś, ale kauczukowym krążkiem w ciemię dostałeś. Jak znam T. Baniaka, to najchętniej zlikwidowałby takich pisarzy, jak Ty.PS. Tafla w tym roku będzie tak gładka, jak Twój mózg. Będziesz szczęśliwy?

qwerty
qwerty
2024 lat temu

Dziadku Mrozie, przydupasie T. Baniaka. Będę szcześliwy jak nie będziesz zabierał głosu w sprawach, o których nie masz pojęcia. Ktoś Cię skrzywdził w dzieciństwie kijem hokejowym? Pobaw się lepiej tym kauczukowym krążkiem. Nie zamydlisz ludziom oczu swoim żałosnym przekazem. Polecam wszystkim wpisanie w google „Jasło bez lodowiska?” i poczytanie o budowie krytego lodowiska. Co do tafli to obstawiam, że będzie raczej zryta jak Twój baniak (tym razem nie chodzi o Dyrektora…).Przepraszam, tafla będzie gładka w pierwszy dzień otwarcia lodowisko, aby można było w tv pokazać. Później z gładkiej tafli zostanie tylko dobrze znana z lat poprzednich informacja dla łyżwiarzy: „Przepraszamy… Czytaj więcej »

kkk
kkk
2024 lat temu

W tarnowie działa lotowisko, strefa klimatyczna ta sama.

Dziadek Mróz
Dziadek Mróz
2024 lat temu

qwerty?! Ty, to chyba zakochany jesteś w tym Baniaku. Bez „jazdy” po nim spać nie możesz. Niestety! Nic z tego! Baniak nie gustuje w pedałkach. Aha? Byłeś platfusku na wodo-lodzie w Krośnie? Miałeś ze sobą cholewioki?

Dziadek Mróz
Dziadek Mróz
2024 lat temu

kkk? W Tarnowie działa „lotowisko”? Przykro mi, że w Twojej głowie jedynie pastwisko! „Latasz” bardzo nisko!

qwerty
qwerty
2024 lat temu

Dziadku Mrozie, używając Twojego słownictwa to odpiszę Ci tylko tyle, że platfusek z pedałkiem to Cię robili w zimie na wodo-lodzie w Jaśle ale zapomnieli ubrać „cholewioka” i niestety efektem tego nieszczęścia jesteś Ty. Dla mnie koniec tematu, a Ty szczekaj dalej …

MOSiR
MOSiR
2024 lat temu

„Przepraszamy za zły stan szczątków kory mózgowej qwerty-ego!!!”

MOSiR
MOSiR
2024 lat temu

Przepraszamy za wybudowanie krytej pływalni na terenie zalewowym, za latające sufity na basenie, za nieczynne lodowisko w sezonie zimowym oraz za wysokie ceny biletów na basenie i siłowni!!!

MOSiR
MOSiR
2024 lat temu

qwery?! Wiesz ,jaki ty głupi jesteś? Do biletu MOSiR dopłaca 50%, żebyś miaŁ tanio debilku! Jak nie znasz zasad funkcjonowania zakładów budżetowych, to się nie ośmieszaj, tylko przyjdź na mosir, by się dowiedzieć, a przy okazji ” bohaterze”, pofruwasz sobie nawet wyżej sufitu. Miłych lotów! Twój bleff z nickiem MOSiR, to prymitywy ruch, no ale czego można spodziewać się od prymitywnej małpy…

qwerty
qwerty
2024 lat temu

MOSiR, po pierwsze, nie przypisuj mi wypowiedzi, które nie należą do mnie. Jednak nie jesteś taki inteligenty i sprytny jak Ci się wydaje. Jeśli ktoś Ci tak powiedział to nie wierz w to- oszukał Cię. Po drugie, można zauważyć, że masz ten sam problem ze zdrabnianiem słów co Dziadek Mróz… Nie chcę Cię martwić, ale to jest zaburzenie – pytanie tylko o jakim podłożu (genetycznym/psychicznym)?Po trzecie, jeśli już chcesz mnie obrażać to rób to w inteligentny sposób. Póki co rzucasz inwektywami, które pokazują na jakim poziomie umysłowym jesteś. Abyś nie miał złudzeń to dodam tylko, że nie są to wyżyny.… Czytaj więcej »

qwerty do siebie
qwerty do siebie
2024 lat temu

Głupola nie da się obrażać inteligentnie . Ale i tak wiem, że tego nie pojmiesz! Aha, Ty znajdujesz się już na terenie, i w stanie depresyjnym.

Amen
Amen
2024 lat temu

Odgrażaleś się cholewioku, że cyt.” Dla mnie koniec tematu”, a dalej wyjesz, jak wściekły pies. Szczekaj zatem dalej, najlepiej aż do śmierci. Amen

qwerty
qwerty
2024 lat temu

Ty naprawdę nie widzisz tego jak kompromitujesz MOSiR swoimi wypowiedziami? Potrafisz wyrażać swoje myśli bez używania inwektyw? To są pytania retoryczne… Nie odpowiadaj. Z łapanki wsród pseudokibiców Cię wzieli?
Dla mnie plusem jest to, że ludzie zobaczą kto pracuje na MOSiRze. Niektórzy się przygotują wczesniej, że mogą być zmieszani z błotem jeśli trafią akurat na osobnika Twojego pokroju i wyrażą swoją negatywną opinię o MOSiRze.
Nawet słowa pisanego nie rozumiesz bo nigdzie się nie odgrażałem. Przypisałeś mi czyjąś wypowiedź to odpisałem.

Back to top button
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x