r e k l a m a
Sport

OKS Sobniów działa już 60 lat (tv)

Jubileusz 60-lecia Osiedlowego Klubu Sportowego w Sobniowie, który odbył się w sobotę 27 czerwca, był okazją do wspomnień, przyznania nagród i pamiątkowych odznaczeń a dla młodych sportowców okazją do spotkania z  Markiem Świerczewskim.

Podczas wizyty piłkarza w Soboniowie, młodzi zawodnicy mogli posłuchać o początkach kariery Świerczewskiego, który debiutował w  Sandecji – Nowy Sącz a potem grał m.in. w Wiśle Kraków, w GKS Katowice i Austrii – Wiedeń.

Udało nam się namówić Marka Świerczewskiego na krótki wywiad.

Prezes OKS Sobniów Krzysztof Buba podkreśla, że klub jest szansą dla młodych ludzi, którzy zaczynają swoją karierę sportową. Obecnie kilku zawodników, którzy stawiali pierwsze kroki w Sobniowie teraz gra w Czarnych Jasło.

 – OKS kształtuje charakter młodych ludzi, podejście do życia, zagospodarowuje im wolny czas. Co więcej, dla niektórych chłopców jest to zabawa a dla innych ambitniejsze podejście, czasem wystarczy trochę szczęścia aby zajść wysoko – mówi  Krzysztof Buba, prezes OKS Sobniów.

Buba dodaje, że prowadzenie klubu wymaga dużych nakładów finansowych ale dzięki pasji i zaangażowaniu ludzi dorobek klubu stale powiększa się.

Oficjalne uroczystości jubileuszu 60-lecia rozpoczęły się po południu. Po mszy świętej goście przeszli do szkoły podstawowej. Tam był czas na wspominanie bogatej historii OKS, nagrodzenie działaczy oraz przedstawicieli władz, które pomagają i wspierają klub.

Gratulacje działaczom OKS złożyli między innymi senator Stanisław Zając, burmistrz Ryszard Pabian i starosta Adam Kmiecik.

60 lat to poważna rocznica i wypada w tym wieku życzyć kolejnych 60, a przynajmniej 100 lat funkcjonowania klubu – życzył burmistrz Pabian.

Stanisław Zając podkreślił trud osób, które poświęciły swój czas i zaangażowanie w działanie OKS.

Trudno o piękniejszą okazję, niż ta w dniu dzisiejszym, aby przypomnieć starania, oddanie i zaangażowanie tych, którzy rzeczywiście chcieli, aby ta lokalna społeczność się jednoczyła, aby ta lokalna społeczność potrafiła pokazać bogactwo swoich działań – mówił senator RP Stanisław Zając.

Goście obecni na uroczystości otrzymali wydaną z okazji jubileuszu książkę autorstwa Romana Inglota –  „60-lecie LOKS „Sobniów” 1949-2009” , w której przestawiona jest bogata historia i sukcesy OKS.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
znawca terenu
znawca terenu
2023 lat temu

Gdzie sa zdjecia pijanych dzialaczy i zawodnikow
wskakujacych do aut juz po "przyjeciu" bo wiadomo
ze taka "liga' bez gorzaly nie moze istniec.
Koncz wasz – wstydu oszczedz ! Sobniow ? – gdzie to
jest ?

Psychiatra
Psychiatra
2023 lat temu

Zdjęcia o które pytasz są po drugiej stronie lustra, w które codziennie rano patrzysz swoimi małymi przekrwionymi oczkami pytając , Panie Boże dlaczego to właśnie Ja ? . Dlaczego ?
Jestem taki głupi 😉

mieszkaniec jasla
mieszkaniec jasla
2023 lat temu

w tle wywiadu słychać jakieś rżnięcie, a do znawcy terenu to napewno nikt pijany do auta nie wsiadł ponieważ ze dlatego iż na imprezie był przecież całkiem prywatnie sam komendant od strazy miejskiej fotograficznej

Krzysiek
Krzysiek
2023 lat temu

Komendant Straży Miejskiej i jego zastępca oraz ich oficerowie niczego nie mogli zabezpieczyć bo sami byli teges!!!!!!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x