Sport

Olimpiada dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym

Gratuluję wam determinacji, woli walki i hartu sportowego, wszyscy macie na medalach pierwsze miejsce, bo jesteście mistrzami – tak uczestnikom Pierwszej Wojewódzkiej Olimpiady Sportowej dla dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym, gratulowała Jolanta Jaracz, wicedyrektor SOSW w Jaśle.

W zawodach, które odbyły się na hali jasielskiego MOSIR-u wzięło udział 7 drużyn ze szkół specjalnych podstawowych i gimnazjalnych z całego Podkarpacia. Jak mówi pomysłodawczyni zawodów Agnieszka Rydarowicz – olimpiada jest adresowana do dzieci upośledzonych ruchowo.

Nasze dzieci upośledzone w stopniu umiarkowanym nie mają szans wykazać się w zawodach sportowych, bo w takich biorą udział tylko zdrowe dzieci lub upośledzone w stopniu lekkim. A te dzieci są trochę na uboczu, dlatego dla nich jest ta olimpiada – mówi Rydarowicz. 

Jak podkreślali organizatorzy, każdy uczestnik turnieju jest zwycięzcą, ponieważ rywalizował przede wszystkim ze swoimi ograniczeniami. Ponadto dobór konkurencji sprawnościowych był taki, aby spełniały one warunki fizjoterapii.

Dzieci rywalizują w różnych konkurencjach sportowych sprawnościowych, ale takich, które w ich codziennym życiu stanowią jakiś problem. Takie zwody bardziej aktywizują dziecko, chce ono chętniej współzawodniczyć. To przekłada się na codzienną pracę wykonywaną na zajęciach rehabilitacyjnych i codzienne życie – mówiła Jolanta Jaracz, wicedyrektor SOSW w Jaśle. 

Olimpiada sportowa dla dzieci upośledzonych w stopniu umiarkowanym jest rzadkością w skali województwa, dlatego organizatorzy liczą na pomoc przy organizacji zawodów również w przyszłym roku.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kobieta
kobieta
2024 lat temu

Gratulacje dla pomysłodawczyni Pani Agnieszki tak trzymać i do przodu:)

kobieta
kobieta
2024 lat temu

Gratulacje super wspaniałe pomysły:)

Nika
Nika
2024 lat temu

Agnieszko gratulacje cudowne wspaniałe pomysły:):)

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x