r e k l a m a
Sport

Otwarcie basenu prawdopodobnie w sobote

Do końca zbliżają się prace remontowe na otwartym basenie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Obiekt ten bardzo mocno ucierpiał podczas ostatniej powodzi.

Odkryta pływalnia przy MOSiR, fot. P. Janas / Jaslonet.pl

Basen nie może zostać oddany do użytku bez kontroli Sanepidu. Kontrola spodziewana jest dziś lub jutro, wyników spodziewać można się pod koniec tygodnia. Podczas kontroli pobrane zostaną próbki wody do badań.

W chwili obecnej basen nie może zostać uruchomiony, ponieważ czekamy nadal na kontrolę z Sanepidu, która pozwoli zapewnić bezpieczeństwo dla korzystających. Obiekt został wyczyszczony i zdezynfekowany – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyższe ceny biletów

Prawdopodobnie ceny biletów będą wyższe niż w tamtym sezonie. Jest to skutkiem strat powstałych podczas ostatniej powodzi, zostały one oszacowane na 151 tyś.zł.

Tadeusz Baniak – dyrektor MOSiR w Jaśle, fot. P. Janas / Jaslonet.pl

Na chwilę obecną planujemy podnieść ceny biletów wstępu na basen, na razie jest mowa o podwyżce rzędu 1 zł, jednak są to tylko nasze wyliczenia, które mogą się zmienić – mówi Baniak.

Przekształcenie zakładu rozwiązaniem problemów?

Od dłuższego czasu MOSiR boryka się z problemem finansowym. Według dyrektora Baniaka, rozwiązaniem problemu może być przekształcenie zakładu budżetowego jakim jest w tej chwili MOSiR w jednostkę budżetową.

fot. P. Janas / Jaslonet.pl

W tej chwili pięćdziesiąt procent musimy wypracować sami, żeby otrzymać pięćdziesiąt procent w formie dotacji z urzędu miasta. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie uzyskać takich dochodów, dojdziemy w końcu do bankructwa – tłumaczy Tadeusz Baniak – Wedle moich obliczeń wychodzi na to, że przekształcenie ośrodka kosztowało by miasto rocznie około 200 tys. zł. Przy budżecie miasta przekraczającym 100 milionów, te 200 tysięcy jest do zniesienia – dodaje.

Przypomnijmy, że do odwałania nie czynna jest Kryta Pływalnia, gdzie na ponad dwa i pół miliona złotych oszacowano straty, jakie wyrządziła ostatnia powódź, zalewając automatykę, elektronikę – tzw. „serce” basenu.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
antidotumTow. Kaczorratownik90garnuszekdo dsg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
banka
Gość
banka

Będzie pływanko

abc
Gość
abc

Zamówcie pogodę, bo to co narazie się dzieje z pogodą to porażka.

dziadek
Gość
dziadek

ceny biletow na tą sadzawkę to porazka

dsg
Gość
dsg

a nie mowilem….tylko ceny podnosic umie!! trzeba bylo zadbac o zabezpieczenie obiektow przed powodzia !! w koncu te obiekty sa po kazdym srednim deszczyku zarozone bo sa zaraz kolo rzeki!!!!

do dsg
Gość
do dsg

tak samo krytykowaliście lodowisko (ślizgawke) że mała itd, a ludu chodziło bardzo dużo i nie było sie gdzie ruszyć, a co do powodzi to trzeba bylo ruszyc tylek i pomoc tym ktozy ratowali Mosir przed zalaniem a nie siedziec w domu i sie smiac

garnuszek
Gość
garnuszek

Chętnych na to by miasto wzięło ich na garnuszek jest dużo więcej.Główną zaletą tego rozwiązania jest zwolnienia od uzyskiwania dochodów i spokojna głowa. Czyj spokój i osiągnięty czyim kosztem? Czy taki zakład będzie zainteresowany rozwojem oferty i usług dla klienta? A po co?:o Czekam na ostrą reprymendę Tow. B.:bigeek:

ratownik90
Gość
ratownik90

ekstra 😉 już nie moge się doczekać widoku pięknych dziewczyn w bikini 😀 żyć nie umierać 🙂

Tow. Kaczor
Gość
Tow. Kaczor

MOSiR dokonuje cudów, by taki "rupieć" doprowadzić do stanu użyteczności, a woda jest lepsza niż w kranie. Garnuszek. Tyś taki idiota, że aż przykro. Debilu basen to nie fabryka mająca przynosić zyski, tylko obiekt służący dzieciom, młodzieży itd. To wynika z ustawy o samorządzie gminnym, cymbale! Nie pokazuj się na basenie, kąp się w rynsztoku, chociaż szkoda będzie wieprzków i świń!

antidotum
Gość
antidotum

Narzekają a wolnego miejsca w basenie dziś ciężko było znależć tyle ludzi a to dopiero pierwszy dzień (a może właśnie dlatego).

Close
X