r e k l a m a
Sport

Otwarcie basenu prawdopodobnie w sobote

Do końca zbliżają się prace remontowe na otwartym basenie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Obiekt ten bardzo mocno ucierpiał podczas ostatniej powodzi.

Odkryta pływalnia przy MOSiR, fot. P. Janas / Jaslonet.pl

Basen nie może zostać oddany do użytku bez kontroli Sanepidu. Kontrola spodziewana jest dziś lub jutro, wyników spodziewać można się pod koniec tygodnia. Podczas kontroli pobrane zostaną próbki wody do badań.

W chwili obecnej basen nie może zostać uruchomiony, ponieważ czekamy nadal na kontrolę z Sanepidu, która pozwoli zapewnić bezpieczeństwo dla korzystających. Obiekt został wyczyszczony i zdezynfekowany – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyższe ceny biletów

Prawdopodobnie ceny biletów będą wyższe niż w tamtym sezonie. Jest to skutkiem strat powstałych podczas ostatniej powodzi, zostały one oszacowane na 151 tyś.zł.

Tadeusz Baniak – dyrektor MOSiR w Jaśle, fot. P. Janas / Jaslonet.pl

Na chwilę obecną planujemy podnieść ceny biletów wstępu na basen, na razie jest mowa o podwyżce rzędu 1 zł, jednak są to tylko nasze wyliczenia, które mogą się zmienić – mówi Baniak.

Przekształcenie zakładu rozwiązaniem problemów?

Od dłuższego czasu MOSiR boryka się z problemem finansowym. Według dyrektora Baniaka, rozwiązaniem problemu może być przekształcenie zakładu budżetowego jakim jest w tej chwili MOSiR w jednostkę budżetową.

fot. P. Janas / Jaslonet.pl

W tej chwili pięćdziesiąt procent musimy wypracować sami, żeby otrzymać pięćdziesiąt procent w formie dotacji z urzędu miasta. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie uzyskać takich dochodów, dojdziemy w końcu do bankructwa – tłumaczy Tadeusz Baniak – Wedle moich obliczeń wychodzi na to, że przekształcenie ośrodka kosztowało by miasto rocznie około 200 tys. zł. Przy budżecie miasta przekraczającym 100 milionów, te 200 tysięcy jest do zniesienia – dodaje.

Przypomnijmy, że do odwałania nie czynna jest Kryta Pływalnia, gdzie na ponad dwa i pół miliona złotych oszacowano straty, jakie wyrządziła ostatnia powódź, zalewając automatykę, elektronikę – tzw. „serce” basenu.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
banka
banka
2024 lat temu

Będzie pływanko

abc
abc
2024 lat temu

Zamówcie pogodę, bo to co narazie się dzieje z pogodą to porażka.

dziadek
dziadek
2024 lat temu

ceny biletow na tą sadzawkę to porazka

dsg
dsg
2024 lat temu

a nie mowilem….tylko ceny podnosic umie!! trzeba bylo zadbac o zabezpieczenie obiektow przed powodzia !! w koncu te obiekty sa po kazdym srednim deszczyku zarozone bo sa zaraz kolo rzeki!!!!

do dsg
do dsg
2024 lat temu

tak samo krytykowaliście lodowisko (ślizgawke) że mała itd, a ludu chodziło bardzo dużo i nie było sie gdzie ruszyć, a co do powodzi to trzeba bylo ruszyc tylek i pomoc tym ktozy ratowali Mosir przed zalaniem a nie siedziec w domu i sie smiac

garnuszek
garnuszek
2024 lat temu

Chętnych na to by miasto wzięło ich na garnuszek jest dużo więcej.Główną zaletą tego rozwiązania jest zwolnienia od uzyskiwania dochodów i spokojna głowa. Czyj spokój i osiągnięty czyim kosztem? Czy taki zakład będzie zainteresowany rozwojem oferty i usług dla klienta? A po co?:o Czekam na ostrą reprymendę Tow. B.:bigeek:

ratownik90
ratownik90
2024 lat temu

ekstra 😉 już nie moge się doczekać widoku pięknych dziewczyn w bikini 😀 żyć nie umierać 🙂

Tow. Kaczor
Tow. Kaczor
2024 lat temu

MOSiR dokonuje cudów, by taki "rupieć" doprowadzić do stanu użyteczności, a woda jest lepsza niż w kranie. Garnuszek. Tyś taki idiota, że aż przykro. Debilu basen to nie fabryka mająca przynosić zyski, tylko obiekt służący dzieciom, młodzieży itd. To wynika z ustawy o samorządzie gminnym, cymbale! Nie pokazuj się na basenie, kąp się w rynsztoku, chociaż szkoda będzie wieprzków i świń!

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Narzekają a wolnego miejsca w basenie dziś ciężko było znależć tyle ludzi a to dopiero pierwszy dzień (a może właśnie dlatego).

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x