r e k l a m a
Sport

Plan obchodów 100-lecia Czarnych Jasło

W dniu dziesiejszym zarząd klubu „Gamrat” Czarni 1910 Jasło przedstawił dokładny plan obchodów 100- lecia Czarnych. Swój przyjazd na obchody zapewniły takie zespoły jak: Pogoń Lwów, Polonia Bytom, oldboje Sandecji Nowy Sącz, Wisłoka Dębica. Patronat honorowy nad jubileuszem objął prezes PZPN, Grzegorz Lato.

Plan na sobotę (19 czerwca)

– 9.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele Farnym w Jaśle, po ceremoni odbędzie się przemarsz ulicami miasta pod Kino Syrena.

– 10:30 – Odsłonięcie tablicy obchodów 100-lecia klubu.

– 11.00 – Uroczysta akademia w Jasielskim Domu Kultury

– 14.00 – Spotkanie zaproszonych gości, poczęstunek, wpis do pamiątkowej księgi

– 17.00 – Spotkanie towarzyskie pomiędzy Gamrat Czarni Jasło a Pogonią Lwów. Mecz odbędzie się na boisku głównym przy ul Śniadeckich 15

Po spotkaniu towarzyskim planowane było odbycie się koncertów w ramach Dni Jasła, ale z powodu powodzi, która w ubiegłym tygodniu nawiedziła Jasło zostały one odwołane.

Plan na sobotę (26 czerwca)

W sobotę, 26 czerwca odbędzie się Piknik Sportowy, który będzie nosił nazwę „Piknik ze stulatkiem”. Piknik rozpocznie się o godzinie 14.00.

– 14.00 – Mecz oldbojów (Wisłoka Dębica, Sandecja Nowy Sącz i Gamrat Czarni Jasło)

– 17.00 – Mecz towarzyski pomiędzy seniorami Czarnych Jasło a Polonią Bytom. W trakcie spotkania dla sympatyków przewidziana jest loteria fantowa z gadżetami klubowymi (długopisy,kalendarze, breloczki) i gadżetami firm, które sponsorują klub.

Bez pomocy firm wspierających i sponsorujących nasz klub całe przedsięwzięcie na pewno by się nie odbyło. Z tego miejsca bardzo im dziękuję – mówił Marcin Węgrzyn, Prezes Czarnych Jasło.

Chcięlibyśmy, aby ten jubileusz odbył się w taki sposób na jaki zasługuje stuletni klub, który pomimo wielu trudności przetrwał do dziś – dodaje Węgrzyn.

Szaliki zamiast biletów

Każdy kibic, który odwiedzi stadion w najbliższą sobote będzie miał okazje otrzymać jubileuszowy szalik w cenie 10zł. W dniu 26 czerwca każdy, kto zakupił szalik podczas poprzedniego spotkania, za bilet zapłaci 5zł. Osoby, które tego dnia kupią szalik, na stadion wejdą za darmo.

Słaby stan murawy

W tej chwili problemem jest kiepski stan murawy. Powodem tego są intensywne opady, przez co woda przez długi czas zalegała na płycie boiska.

Ciężko będzie doprowadzić murawę do stanu takiego jak wyglądał przed powodzią, ponieważ woda zalegała na boisku przez dwa dni. Na chwilę obecną trawa jest wypalona, ale miejmy nadzieję, że właściciel stadionu stanie na wysokości zadania i doprowadzi ją do stanu używalności – mówi Węgrzyn.

Nowe Krzesełka na stadionie

Na obiekcie trwają obecnie prace remontowe. Montowane są nowe krzesełka. Cała strona będzie wypełniona około tysiącem sztuk krzesełek.

Z kart historii

Według wielu dostępnych źródeł kolebką podkarpackiej piłki nożnej było Jasło.

W 1909 roku w wyniku aktywnej działalności mieszkańców miasta utworzone zostały dwie drużyny piłkarskie „Korona” i „Jedność”. Rozgrywały one między sobą mecze na placu targowym zwanym „Gzecyrką”, przyciągając liczne rzesze sympatyków tej dyscypliny sportu.

W 1910 roku dzięki staraniom wiceprezesa znanego klubu Czarni Lwów, Stanisława Adamskiego powstał w Jaśle pierwszy na Podkarpaciu klub sportowy, noszący nazwę Jasielski Klub Sportowy „Czarni” Jasło. Klub powstał w wyniku połączenia dotychczasowych dwóch jasielskich klubów „Korona” i „Jedność”. Pierwszym prezesem został Stanisław Adamski, który piastował tę funkcję aż do wybuchu I wojny światowej. Klub grupował w swoich szeregach inteligencję, oraz młodzież robotniczą i akademicką. Prezes Adamski swoją pracę w klubie wzorował na swoim macierzystym klubie Czarni Lwów, który w tym czasie znany był nie tylko w Galicji.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
2024 lat temu

Szacun Panowie Wegrzyn i Paryś za to co robicie.

kibic
kibic
2024 lat temu

" Ze właściciel stadionu stanie na wysokości zadania"-to niby co ma zrobić jak trawa jest wypalona,wymienić nawierzchnię czy może kupić farbę i ją pomalować.
Panie Prezesie bądz Pan poważny i zastanów się co mówisz.

xx
xx
2024 lat temu

multifarb blisko, kupcie farbe i pomalujcie trawe

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Jaki prezes takie obchody!

do 109.196.45
do 109.196.45
2024 lat temu

Ano zarzadcą stadionu jest MOSiR czyli Tedy Baniak pseudonim "SZKODNIK", czyli jak go znam celowo zrobił tak, żeby woda zalegała na murawie i zwyczajnie zgniła.

Pani burmistrz – do dzieła – PRECZ ZE SZKODNIKAMI !!

Zieloni
Zieloni
2024 lat temu

Właścicielem stadionu jest Miasto Jasło. Istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo,że prezesik o tym nie wie. A może wie, że tatuśko jest radnym i nic nie zrobił, żeby boisko było takie , jakie by synuś chciał?

do80.54.48
do80.54.48
2024 lat temu

Pani burmistrz – do dzieła – PRECZ ZE SZKODNIKAMI !!
Tylko kto tu jest Szkodnikiem??????

do zielonego
do zielonego
2024 lat temu

A ojciec dyrektor Tadzik jako administrator stadionu to za co bierze pieniądze ? za puszczanie bąków w stołek?

Donosiciel
Donosiciel
2024 lat temu

IP:80.54.48 .Tedy to jest taki przebiegły, że przed opadami założyl niewidoczną izolację na na płycie boiska. Zgadzam się z Toba. Precz ze szkodnikami, czyli…? Węgrzymami!!! Ha,ha,ha…:D:bigrazz::sleep:Sto lat, sto lat… niech nam żyje prezes klubu- łubudubu!PS. Specjalistą od gnicia trawy jest dyrektorka firmy kulturalnej. Pamietacie zeszłoroczne Dni Jasła na boisku MOSiRu przy Sikorskiego?:upset:

garczek musi odejść!
garczek musi odejść!
2024 lat temu

Tak to jest jak komuch i chorągiewka rządzi i w d*** ma stadion lepiej kasę przewalić na inne obiekty a co tam stadion przecież w tej instytucji mają to w d***!.

leszcz
leszcz
2024 lat temu

CZARNI JASLO TO CIENIASY … SZKODA LADOWAC KASY … LEPIEJ PRZEZNACZYC NA ROZWOJ MIASTA …

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x