Sport

Rodzinny turniej szachowy w MDK w Jaśle – wyniki

W dniu 9 listopada w  Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle został rozegrany z okazji Święta Niepodległości XI Rodzinny Turniej Szachowy o Puchar MDK w Jaśle.

W rozgrywkach rywalizowało, na dystansie siedmiu rund, 19 rodzinnych zespołów, w dwóch grupach: wyczynowej i amatorskiej. Zwycięzcami zawodów zostali Mirosław i Michał Lewiccy z Tarnowa – 12 pkt, wyprzedzając Marka i Krzysztofa Lisów z Czarnej – 11 pkt i Mariusza i Andrzeja Babiarzów z Jasła – 10 pkt.

W grupie amatorów wygrali Krystian i Grzegorz Ziaja, przed Pauliną i Sebastianem Pykosz, Przemysławem i Józefem Koisem – wszyscy z Jasła. Najlepsze wyniki indywidualne na szachownicach uzyskali: na pierwszej Mirosław Lewicki – 6 pkt, na drugiej Andrzej Babiarz – 6,5 pkt. Przy szachownicach rywalizowały trzy pokolenia szachistów.

Przy szachownicach rywalizowały trzy pokolenia szachistów. Najmłodszymi uczestnikami byli: pięcioletni Michał Majewski i siedmioletnia Monika Kania, a najstarszym 75-letni Stanisław Czernicki.

Puchar oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wręczyli: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle  Edyta Witkoś oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Grażyna Leńczuk.

Turniej, sędziowany sprawnie i z taktem przez Pana Zbigniewa Kardysia, przebiegał w prawdziwie świątecznej i rodzinnej atmosferze.

MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x