r e k l a m a
Sport

Rusza nabór do grupy początkującej jasielskiej sekcji Oyama Karate!

Oyama jest kontaktowym stylem Karate stworzonym przez wielkiego mistrza Soshu Shigeru Oyamę 10 Dan.

SOSHIU SHIGERU OYAMA opuścił szeregi International Kyokushinkai Organization w 1983 roku jako Shihan – posiadacz stopnia mistrzowskiego 8 Dan. Jedną z przyczyn tej decyzji była chęć nieskrępowanego realizowania własnej wizji nowoczesnego karate, zreformowania archaicznych technik oraz przestarzałych metod treningowych. Wielki Mistrz stworzył styl oparty na japońskich tradycjach, wykorzystując jednocześnie swoje wieloletnie doświadczenie ze studiów nad karate oraz innymi systemami oraz szkołami walki (np. Boksu, Thai Boxingu). Dzięki treningom w formule full contakt karate (pełnokontaktowe użycie technik ręcznych i nożnych z uwzględnieniem ataku na głowę) styl OYAMA wyróżnia się dużą skutecznością w walce utylitarnej.

SHIGERU OYAMA odrzucił dotychczasową doktrynę walki wziętą z Goju-ryu/Kyokushin, wprowadzając szybkie przemieszczanie się na nogach, wyprzedzanie ataku przeciwnika, zejścia z linii ciosu wraz z możliwością kontrataku. Takiej filozofii walki został podporządkowany cały system szkolenia. Zmieniono lub skorygowano niektóre bloki i uderzenia oraz rozwinięto technikę pracy nóg.  Zaawansowani karatecy dodatkowo praktykują ćwiczenia z bronią (kij, tonfa) uzupełniając system samoobrony. Skuteczność stylu OYAMA Karate doceniły siły policyjne w USA i Kanadzie adoptując szereg rozwiązań do walki z przestępcami.

Treningi w Jaśle prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów Oyama Karate. Szkoleniem zajmuje się Sensei Aleksander Rębacz 2 Dan (absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie) oraz Sempai Krzysztof Mrozek 1 Kyu. Zajęcia prowadzone są zarówno w formule Knockdown jak i Full Contact (formuła bardzo podobna do formuły K1).

Treningi będą odbywać się w piątki wieczorem oraz soboty rano – dokładne informacje o godzinach treningów wkrótce.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w piatek 18.09.2009 o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Jasielskiej Straży Pożarnej ul. Mickiewicza 33. Na spotkaniu zostaną udzielone wszelkie informacje odnośnie godzin treningów, płatności oraz charakteru zajęć.

Wkrótce informacje na ten temat pojawią się również na stronie www.oyama-jasgor.wojownik.com. Pytania proszę kierować na oyamajaslo@gmail.com (preferowana forma kontaktu) lub gg: 4482943.

Oyama Karate Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Łyvbamama Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mama
Gość
mama

Po oglądnięciu tego filmiku, na pewno wyślę syna na taki trening :lol::no:

Łyvba
Gość
Łyvba

droga mamo, to jest film prezentujący "wyczyny" zaawansowanych zawodników, gwarantuję że treningi są bezpieczne zarówno dla starszych jak i młodszych

Close
X