Sport

Rusza pilotażowy program „Trener Osiedlowy”

Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska zaprasza młodzież na spotkania z Trenerem Osiedlowym. Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży prowadzone będą na trzech osiedlach: Rafineria, Gamrat i Kopernika. Rozpoczynają się od 11 maja 2009 r. i trwać będą do 30 września 2009 r., cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty, w godz. 1600 – 2000. Zajęcia prowadzone będą przez absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego, którzy oczekują na młodych ludzi zainteresowanych uczestnictwem w programie przy Szkole Podstawowej Nr 4, Zespole Szkół Miejskich Nr 1 i 2.

Głównym celem programu jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie zajęć sportowych Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku od 12 do 18 lat.

Zajęcia prowadzone w ramach programu „Trener Osiedlowy” będą opierać się nie tylko na piłce nożnej i koszykówce, lecz również zostaną wprowadzone nowe dyscypliny i formy aktywności sportowej, np: siatkówka, deskorolki, gimnastyka czy rowery. Ponadto planowane są rajdy rowerowe, wycieczki oraz wyjścia na otwarty basen. Realizatorzy programu liczą na ścisłą współpracę z dyrektorami szkół, przewodniczącymi osiedli, a w szczególności z rodzicami.

„Trener Osiedlowy” to program prowadzony w ramach zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży, który ma zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez sport. Uczestnictwo młodzieży w różnych formach zajęć minimalizuje ryzyko zachowań agresywnych, opóźnia inicjację alkoholową i pokazuje alternatywę do picia alkoholu czy innych używek.

„Trener Osiedlowy” jest programem pilotażowym, realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i finansowany ze środków pochodzących z opłat ze sprzedaży alkoholu.

Iwona Byczek
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
edyta xdmamakobietaRowerzysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rowerzysta
Gość
Rowerzysta

No w końcu :))
Ale szkoda że tylko na tych trzech osiedlach…

kobieta
Gość
kobieta

super :)))))popieram,
wreszcie ktos zainteresował sie młodieżą
ale czy mamy tyle boisk ?

mama
Gość
mama

Szkoda, ze nie na wszystkich osiedlach.
Ale dobre i to

edyta xd
Gość
edyta xd

ha .! A na moim jest . i git :lol::D

Close
X