r e k l a m a
Judo i karateSport

Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle

14 października na hali w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbyło się seminarium kiokushin karate. Gościem specjalnym był Shihan Kenji Fujiwara – mistrz japońskiej sztuki walki Karate Kyokushin. Japoński mistrz karate gościł w Polsce po raz pierwszy, a pierwszym europejskim miastem w którym przeprowadził seminarium karate było właśnie Jasło.

Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle
Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle

Kenji Fujiwara był uczniem legendarnego Masutatsu Oyamy – twórcy Karate Kyokushin. Jako jeden z nielicznych ukończył szkołę „Uchi – deshi” (czyli uczeń mieszkający w dojo), która trwała nieprzerwanie trzy lata. Oyama przyjmował około 10 uczniów rocznie. Byli to karatecy z różnych stron świata. Ten prawie klasztorny rygor wytrzymywało niewielu, średnio 2-3 osoby kończyło trzyletnią szkołę uchi-deshi.

W 1981 r. Kenji Fujiwara został zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest prezesem Amerykańskiej Organizacji Karate Kyokushin-kan. Mieszka w Stanach Zjednoczonych Ameryki. – Karate to nie jest tylko trening w dojo (sala do ćwiczeń), ale to także stosunek do innych osób. To styl życia, to poszanowanie drugiego człowieka. Karateka musi być wzorem dla innych – mówił podczas jasielskiego seminarium Shihan Kenji Fujiwara.

Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle
Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle
Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle
Shihan Kenji Fujiwara w Jaśle

Propagatorem sprowadzenia Shihana Kenji Fujiwary do Jasła był shihan Tadeusz Krygowski – prezes, założyciel i wieloletni trener Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate oraz Prezes Polskiej Organizacji Karate Kyokushin SOSAI.

W spotkaniu z japońskim mistrzem karate uczestniczyła również zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz-Czech, która podkreśliła, że organizacja seminarium w Jaśle z tak wyjątkowym gościem to duże wyróżnienie dla miasta.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

super

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x