Sport

Siatkarze uczcili turniejem pamięć zmarłego trenera

W ubiegłą niedzielę 26.04.2009. w hali MOSiR w Jaśle odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt, upamiętniający zmarłego przed trzema laty długoletniego trenera jasielskich siatkarek Jerzego Janusza.

Był absolwentem AWF w Katowicach. W swojej pracy trenerskiej zawsze prowadził siatkarskie drużyny kobiet. Pracował jako szkoleniowiec w Czarnych Jasło, Wiśle Kraków, MKS MOS Gamrat Jasło. Ostatnio zajmował się szkoleniem drużyn młodzieżowych w UKS MOSiR Jasło. Był siatkarzem LKS Liwocz Jasło. W tym klubie debiutował też jako trener. W 1978 roku zaczął pracować jako drugi trener z II ligową drużyną siatkarek MZKS CZARNI JASŁO (pierwszym szkoleniowcem był Jan Ryś). Po spadku siatkarek z II ligi szkolił drużyny młodzieżowe. W 1981 r. zespół juniorek grał w finałach mistrzostw Polski w Radomiu, gdzie zajął czwarte miejsce. Sześć lat później prowadził drużynę, która grała w finałach Spartakiady Młodzieży w Elblągu. W 1995 r. z juniorkami młodszymi awansował do półfinału mistrzostw Polski w Lublinie. Rok później znów drużyna z Jasła grała w półfinale mistrzostw Polski juniorek w Węgrowie. W 1997 r. wywalczył z siatkarkami Gamratu awans do II ligi. Został wybrany trenerem roku województwa krośnieńskiego w plebiscycie tygodnika „Podkarpacie”. Siatkarki w debiutanckim sezonie 1997/98 w II lidze uplasowały się w czołówce tabeli. W następnym sezonie 1998/99 przegrały dopiero w play off walkę o I ligę.

W długiej pracy szkoleniowej, w sezonie 1989/90 odbywał staż trenerski w Wiśle Kraków. Był trenerem reprezentacji gwardyjskich klubów na turnieju w Moskwie.

Wychowankami Jerzego Janusza były m.in. Małgorzata Jawor i Dorota Pykosz, byłe reprezentantki Polski.

W turnieju wzięły udział wszystkie zespoły UKS MOSiR Jasło oraz drużyna byłych zawodniczek klubu MZKS CZARNI JASŁO. Turniej przebiegał w miłej przyjaznej atmosferze.

Organizatorami tego spotkania był UKS MOSiR Jasło, MOSiR w Jaśle oraz byłe zawodniczki trenera Jerzego Janusza.

Redakcja jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K.
K.
2022 lat temu

Janusz to był super facet super trener itp. Szkoda ze go nie ma a syn Grzesiu to tez pożarny gość pozdrawiam kolega

II ligowa siatkarka
II ligowa siatkarka
2022 lat temu

Bardzo miła , skromna impreza, piękne zdjęcie ludzi żyjących ta dyscypliną. Chwała Wam za to!Ale gdzie są: Bajorek i Zięba- członkowie Zarzadu UKS "MOSiR"? Czyżby takie imprezy Ich nie interesowały? Oddali młodzież w piłce nożnej, oddali młodzież w piłce siatkowej, głosili wszem i wobec, że dziewczyny wejdą do drugiej ligi, i co?! To już po raz drugi. Rok po roku! Warto zainteresować się szczególnie Ziębą, bo do dnia dzisiejszego nie została wyjaśniona sprawa jego działalności w przeszłości?!B)

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x