Skensy i Solidarność w finale LHS (wideo)

Znamy zespoły, które zmierzą się w ostatecznym meczu Ligi Halowej Sokoła. Wczoraj zawodnicy Solidarności Gamrat pokonali zawodników Nowego Żmigrodu, a zespół  Towarzystwa Sportowego Sokół uległ Skensom Sztos.

Pierwszy mecz rewanżowy dostarczył kibicom wiele emocji, w meczu padło aż czternaście bramek.

Już w pierwszej połowie gra pomyślnie układała się pod dyktando zawodników Solidarności, którzy wypracowali sobie we wcześniejszym meczu trzy bramkową przewagę. Zawodnicy Solidarności Gamrat nie pozostawili suchej nitki na swoich przeciwnikach, ciągle trafiali do ich bramki, jednak zawodnicy Wisłoki nie poddawali się. Ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając 10:4.

Mecz od pierwszych minut ustawił się pod nasze dyktando, pierwsza bramka w zasadzie przypadkowa, ponieważ „przysnęliśmy” w obronie. Przez cały mecz kontrolowaliśmy jego losy, co zaowocowało zwycięstwem i awansem do finału – powiedział Oktawian Flis, Solidarność Gamrat

Drugi mecz był równie ciekawy.

Początek należał zdecydowanie dla „Skensów”, którzy po niespełna czterech minutach wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Kilka minut później popełnili błąd w obronie, co wykorzystali zawodnicy „Sokoła”. Kilka akcji strzeleckich na bramkę Skensów Sztos, ale goalkeeper bronił każdą piłkę. Zawodnicy „Skensów” mieli również kilka dogodnych akcji, których nie wykorzystali, a niewykorzystane szanse lubią się mścić – i tak się również w tym przypadku stało. Kilka minut później Sokół strzela kolejną bramkę, wychodząc na prowadzenie (2:1). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3, co dało w dwumeczu wynik 6:4.

Dzisiejszy mecz nie należał do najłatwiejszych, bo ciążyła na nas duża presja, mięliśmy już praktycznie finał w kieszeni, lecz Sokół chciał nam go odebrać. Nasza forma nie jest najwyższa, ponieważ mało trenujemy – mówił  zawodnik Skensów Sztos Radosław Mitoraj.

Bramki dla Nowego Żmigrodu: Sławomir Chopiak – 4
Bramki dla Solidarności Gamratu: Oktawian Flis – 4, Paweł Smagacki – 2, Norbert Myśliwiec – 2, Daniel Myśliwiec, Karol Madejczyk
Bramki dla Skensy Sztos: Tomasz Kulczycki, Marcin Warchoł, Damian Halz
Bramka dla TS Sokół: Jacek Nachman – 2, Lucjan Nowosielski

W finale spotkają się zespoły:
Skensy Sztos – Solidarność Gamrat

Za tydzień spotkają się w meczu o mistrzostwo tegorocznej edycji ligi. W rozgrywce o brązowy medal Nowy Żmigród zmierzy się z Towarzystwem Sportowym Sokół.