Skensy mistrzem Ligi Sokoła. Zadecydowały ostatnie minuty!

Znany już zwycięzcę tegorocznej edycji Ligi Halowej Sokoła. W meczu finałowym Skensy Sztos pokonały Solidarność Gamrat 4:2.  Rywalizacja w tegorocznej lidze toczyła się od ponad pięciu miesięcy.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że obie drużyny wiedzą o co toczy się walka. W ósmej minucie Skensy wychodzą na prowadzenie. Oba zespoły ciągle atakowały lecz mało skutecznie. Na dwie minuty przed ostatnim  gwizdkiem sędziego, w pierwszej połowie zawodnik Skensów chcąc powstrzymać przeciwnika, przytrzymuje go za koszulkę, za co sędzia przyznaje żółty kartonik. Pierwsza połowa kończy się jednobramkowym prowadzeniem  zawodników Skensy Sztos.

Początek drugiej połowy jest wyrównany, ale dwie minuty po rozpoczęciu zawodnik Sensów, Bartosz Żuławski zdobywa swoją drugą bramkę (2:0). Zawodnicy Solidarności są ciągle atakowani, kilka minut później bramkę na 3:0 zdobywa Marcin Warchoł. Po dobrej akcji zawodnik Solidarności Oktawian Flis zdobywa bramkę kontaktową na 3:1. Zawodnicy Gamratu małymi krokami odrabiają straty, kolejną bramkę zdobywa Zenon Madejczyk.

Kiedy wydawało się, że w regulaminowym czasie mecz zakończy się remisem. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego Damian Halz przechyla szalę zwycięstwa na stronę Skensów zdobywając bramkę na 4:2.

Skensy Sztos

Mecz o trzecie miejsce nie odbył się, ponieważ zawodnicy z Nowego Żmigrodu nie dotarli. W ten sposób walkowerem Towarzystwo Sportowe Sokół zajęło 3 miejsce.

Najlepszy bramkarz: Piotr Bajak

Start kolejnej juz trzeciej edycji Ligi Halowej Sokoła prawdopodobnie już w październiku.