Sport

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Zajdel-Kijowska: „Tutaj każdy jest zwycięzcą” (foto)

W sobotę, 29 maja w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbyła się IX Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem był Jasielski Oddział Caritas wraz z Zespołem Szkół Miejskich Nr 3. 

Spartakiadę rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy uczestnicy i goście udali się do szkoły, przemarsz uświetniła orkiestra. 

Część sportowa zaczęła się od prezentacji zawodników biorących udział w zawodach. Wrażeń artystycznych  dostarczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9, które zaprezentowały swoje talenty taneczne jak i wokalne. Pokaz taneczny zaprezentowały również uczennice Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

Po części artystycznej, rozpoczęły się zmagania sportowe m.in. rzut piłką do kosza, tor przeszkód, skok w dal z miejsca, przechodzenie przez tunel. Wszyscy zawodnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanych dla nich zabawach. 

Jak podkreśliła dyrektor szkoły, Aleksandra Zajdel-Kijowska podczas tego typu imprez najważniejsza jest integracja.

Podczas imprez, w których udział biorą osoby niepełnosprawne najważniejsza jest integracja, miła atmosfera a nie rywalizacja. Tutaj każdy jest zwycięzcą – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Aleksandra Zajdel-Kijowska  

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x