Sport

Sukces krośnieńskich modelarzy

Piękny sukces odnieśli krośnieńscy modelarze na rozegranych w Krośnie Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów.

Drużyna krośnieńska po zakończonych lotach:
Jakub Czekański, Maciej Krupa i Mateusz Kopacz

W kategorii F1A (modele szybowców) Maciej Krupa zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski. Maciej jest uczniem Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Modelarstwem lotniczym na poziomie wyczynowym zajmuje się od 5 lat w indywidualnym toku szkolenia. Jego trenerem jest ojciec Henryk. Maciej reprezentuje barwy Aeroklubu Podkarpackiego.

W punktacji drużynowej Mistrzostw ekipa Aeroklubu Podkarpackiego w składzie: Maciej Krupa, Jakub Czekański i Mateusz Kopacz zdobyła drugie miejsce.

Maciej Krupa (z prawej) na podium Mistrzostw Polski

Zawody tej rangi rozgrywano w Krośnie z górą 40 lat temu. Krosno było wtedy mocnym ośrodkiem modelarskim w Polsce za sprawą licznych modelarni lotniczych w szkołach i klubach.

W tym roku Mistrzostwa Polski zorganizował i przeprowadził Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza w Krośnie i Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych.

Henryk Krupa

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skromny "Modelarz"
Skromny "Modelarz"
2024 lat temu

:D:D:D:D:D:D::D, Ech, to były czsy, kiedy w Jaśle była PRAWDZIWA MODELARNIA PRZY UL. MARCHLEWSKIEGO (obecna "Kdeya"). Po zajęciach, lub przed "szło" się do "Pietraszkowej" na "prawdziwą, KOMUNISTYCZNĄ oranżadę". WIELKI PODZIW dla MAĆKA i pozostałych zawodników z KROSNA. :D:D:D:D:D:D:D

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x