r e k l a m a
Sport

Sukces sportowy ZSP w Kołaczycach

Dnia 29 maja bieżącego roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, wraz z opiekunem, panem Arturem Gałuszką, wyjechała do Rzeszowa, by wziąć udział w „Turnieju piłkarskim”, organizowanym przez tamtejsze IV Liceum Ogólnokształcące. Te tradycyjne rozgrywki, w których chłopcy z Kołaczyc mieli okazję uczestniczyć już rok temu, zajmując zresztą 2 miejsce, tym razem odbyły się w świetle reflektorów.

Objęty bowiem honorowym patronatem Prezydenta Rzeszowa turniej miał miejsce na nowo powstałym, pierwszym w mieście, „Orliku”. Jego oficjalnego otwarcia dokonał sam Minister Sportu i Turystyki, Mirosław Drzewiecki, którego to osobiście poznać mogli uczniowie ZSP z Kołaczyc.

W turnieju udział wzięły dziesięcioosobowe reprezentacje szkół z Rzeszowa, Głogowa Małopolskiego, Strzyżowa, Miłocina, Przeworska i oczywiście z Kołaczyc. Zwyciężył Zespół Szkół nr 3 z Rzeszowa. Pokonał on w finale Zespół Szkół w Kołaczycach wynikiem 3:2. Tym samym szkoła z Kołączyc zajęła, podobnie jak w zeszłym roku, miejsce drugie i przywiozła ze sobą pokaźny puchar. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju. Co więcej, tytuł króla strzelców również zawędrował do Kołaczyc, otrzymał go Rafał Grzesiak.

Nasza drużyna występowała w składzie:

– Marcin Gajda
– Rafał Grzesiak
– Maciej Jarosz
– Dawid Skicki
– Jarosław Szarek
– Wiktor Szukała

O sukcesie ekipy z Kołaczyc można przeczytać w Nowinach oraz Dzienniku Polskim, które objęły patronat medialny rzeszowskiego turnieju.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
e
e
2023 lat temu

A ten od Gajdy to jest porażka!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x