Sport

Sukces UKS „MOSiR” na Turnieju „Jasło 2010”

Hala Gimnazjum Nr 1 w Jaśle oraz Orlik w Ogródku Jordanowskim stały się przez ostatni weekend areną zmagań miłośników sportu. A wszystko za sprawą XI Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz VI Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców.

Międzynarodowy Turniej Jasło 2010

Nasze miasto gościło zagraniczne drużyny z: Rumunii, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Czech oraz dalekich Chin. Podczas turnieju nie zabrakło wielkich emocji i wspólnej zabawy. Tylko pod jednym względem Jasło okazało się niegościnne – jaślanki po zaciętej walce zwyciężyły w turnieju. Ogółem w rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn dziewczęcych oraz 6 drużyn chłopięcych.

Międzynarodowy Turniej Jasło 2010

W niedzielne popołudnie wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary, dyplomy oraz medale. Nagrody wręczali: burmistrz Maria Kurowska oraz zastępca burmistrza Ryszard Pabian. Najlepsze okazały się dziewczęta z UKS „MOSiR” Jasło, które nie przegrały żadnego meczu i tym samym zajęły I miejsce w Turnieju. Srebrne medale wywalczyła drużyna UKS Gimnazjum Dębowiec, natomiast trzecie były dziewczęta z Węgier. Najlepszą zawodniczką Turnieju została Eszter Berenyi (MÓRICZISKOLA Nyíregyháza, Węgry).

Z kolei w VI Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców (rocznik 1999) najlepsza okazała się drużyna IGLOOPOL Dębica, która nie dała żadnych szans rywalom. Na drugim miejscu uplasowała się TESLA Stropkov (Słowacja), na trzecim LPS Satu Mare (Rumunia). Rozdane zostały również nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, którym został A. Drobot (IGLOOPOL Dębica) oraz najlepszego bramkarza Turnieju, którym okazał się C. Kerezsci (LPS Satu Mare (Rumunia). Najlepszym zawodnikiem natomiast został wybrany D. Spak z zespołu TESLA Stropkov (Słowacja). Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz Kung-fu zaprezentowany przez Chińczyków, który wzbudził duży entuzjazm widowni.

– To już kolejny turniej, który odbył się w Jaśle i cieszę się bardzo, że w tym międzynarodowym turnieju piłki siatkowej i piłki nożnej biorą udział zawodnicy z coraz dalszych państw. Te nawiązane kontakty między ludźmi, miedzy zawodnikami będą kiedyś owocować, być może nawiąże się współpraca biznesowa, na której by mi bardzo zależało, a dzisiaj cieszmy się że Jasło jest miastem sportu – powiedziała Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Turniej piłki siatkowej dziewcząt:
I – UKS „MOSiR” Jasło
II – UKS Gimnazjum Dębowiec
III – MÓRICZISKOLA Nyíregyháza (Węgry)
IV – CSS Blaj (Rumunia)
V – SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina)
VI – ZŠ Mlýnská Stropkov (Słowacja)
VII – PVL „OLIMP” Praga (Czechy)
Najlepsza zawodniczka turnieju: Eszter Berenyi (MÓRICZISKOLA Nyíregyháza, Węgry)
Najlepsza rozgrywająca turnieju: Roxana Oltean (CSS Blaj, Rumunia)
Najlepsza libero turnieju: Angelika Osiewalska (UKS „MOSiR” Jasło)

Turniej piłki nożnej chłopców:
I – IGLOOPOL Dębica
II – TESLA Stropkov (Słowacja)
III – LPS Satu Mare (Rumunia)
IV – SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina)
V – JKS CZARNI „GAMRAT” Jasło
VI – Aoguan Sport Club (Chiny)
Najlepszy strzelec: Aleksander Drobot (IGLOOPOL Dębica)
Najlepszy bramkarz: C. Kerezsi (LPS Satu Mare, Rumunia)
Najlepszy zawodnik: D. Spak (TESLA Stropkov, Słowacja)

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
widz
widz
2024 lat temu

sory!!! ale tu jest błąd!!! najlepsza libero to angelika osiewalska a najlepsza zawodniczka zespolu to karolina jurusik!!! NAWET DOBRZE NIE POTRAFICIE NAPISAC~!!!!

filon
filon
2024 lat temu

RACJA! I
Ten sam błąd jest powtórzony we wszystkich jasielskich portalach! WSTYD!!!!!

Drago
Drago
2024 lat temu

UMJ to pisał!!

do widza
do widza
2024 lat temu

dla twojej wiedzy; w każdym zespole została wybrana zawodniczka drużyny i w UKS faktycznie była to Karolina Jurusik, a w informacji podano że najlepszą zawodniczką turnieju była siatkarka z węgier. Wszystko jest w porządku. Dla libero, rozgrywającej i zawodniczki turnieju były statuetki, a dodtkowe nagrody były dla najlepszych zawodniczek z każdej drużyny

...
...
2024 lat temu

a ja sie pytam gdzie byli rodzice jak pisali ten artykul?

szef
szef
2024 lat temu

Gratulacje Andziu.

pectus
pectus
2024 lat temu

Fajne gacie z pektowinu macie

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x