Sukcesy jasielskich judoków w Grand Prix Białej Gwiazdy

Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w Judo

W dniu 07.02.2009r. w Krakowie został rozegrany turniej Judo dzieci w Hali Wisły Kraków. Udział w zawodach zaznaczyła ekipa klubu UKS MOSiR Jasło, która wywalczyła bardzo dobre lokaty w rozpoczynającym się sezonie.

Srebro wywalczyła Barbara Śliwa w kategorii wagowej do 33 kilogramów. Na uwagę zasługuje fakt, iż Basia rywalizowała z samymi chłopcami i tylko w walce finałowej doznała porażki. A podczas walk eliminacyjnych nie dała żadnemu z nich nawet cienia szansy na zwycięstwo.

Na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal uplasował sie Dubiel Michał w kategorii wagowej do 24 kilogramów.

Na czwartej pozycji zawody ukończyli Źrebiec Marlena kategorii wagowej do 27 kilogramów, Dyląg Liliana w kategorii wagowej do 39 kilogramów, Kaźmierczyk Aleksandra w kategorii wagowej do 33 kilogramów. Piąta lokatę wywalczyli Motkowicz Julia, Dubiel Aleksandra oraz Kaźmierczyk Szymon w swoich kategoriach wagowych. Siódmą lokatę w kategorii w wagowej do 33 kilogramów wywalczył Jakub Kozłowski. Dziewiąta lokatę wywalczył Pawłowski Jakub do 36 kilogramów.

Start w Krakowie był naprawdę bardzo udany dla naszych zawodników zwarzywszy na fakt, iż w zawodach udział wzięło 160 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski.