Sport

Szachiści walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Jasła (foto)

Ponad stu szachistów w różnym wieku, zmagało się w zorganizowanym już po raz drugi turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Jasła.

Szachiści walczyli o puchar burmistrza (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Mat” działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Opiekunem młodych szachistów jest dyrektor szkoły – Kazimierz Bobula. W pierwszej edycji pucharu, najlepszym szachistą okazał się Daniel Frączek z Klubu Szachowego „Miedź Legnica”. W tym roku, ponownie na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Legnicy.

Szachiści walczyli o puchar burmistrza (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

– Jestem bardzo zadowolony z umiejętności gry w szachy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Cieszę się, że dyrektor Bobula, już po raz drugi zorganizował turniej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła. Mam również nadzieję, że wpisze się on na stałe do kalendarza wydarzeń – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Głównym inicjatorem zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Jasła, był Kazimierz Bobula, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle oraz opiekun i założyciel klubu szachowego.
– Dzięki działającemu przy naszej szkole klubowi „Mat”, młodzi szachiści mają możliwość trenowania oraz jeszcze szerszego poznawania tej dyscypliny – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Zobacz fotorelację! (fot. Arkadiusz Juryś)

Turniej składał się z dwóch części. Część A była przeznaczona dla wszystkich chętnych bez względu na wiek oraz kategorię szachową, natomiast część B, była przeznaczona dla zawodników urodzonych w 2000 roku oraz młodszych.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x