r e k l a m a
Sport

Szybcy i wściekli, czyli Rajd Niepodległości 2009 (foto)

Stuningowane samochody, ekipy przygotowane do ostrej rywalizacji i przede wszystkim świetna zabawa, to tylko niektóre emocje jakie towarzyszyły uczestnikom i widzom tegorocznego Rajdu Niepodległości.

Zawody rozgrywane były na kilku odcinkach. Rywalizowało 53 załogi z Podkarpacia, województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Zawodnicy mieli do przejechania 80-kilometrowy odcinek profesjonalnie przygotowanej trasy. Rajd odbywał się na terenie gmin: Jasło, Osiek Jasielski, Nowy Żmigród i Krempna. Dla jego uczestników przygotowano także osiem prób sportowych.

Najbardziej widowiskowy element zmagań odbył się na terenie jasielskiego przedsiębiorstwa  Transviert – gdzie kierowcy zmagali się w strugach deszczu.Wbrew pozorom deszcz nie przeszkadza zawodnikom, bardzo dobrze, że jest różnorodność pogody, kierowcy mogą sprawdzić swoje umiejętności w różnych warunkach drogowych więc wydaje mi się, że takie warunki na dobre wyszły startującym – mówi Paweł Frączek, kierowca jednej z załóg.

Zawodnicy jednogłośnie podkreślali, że przygotowanie zawodów w Jaśle, stoi na najwyższym poziomie.  Rajd został zorganizowany w taki sposób, aby mogli w nim wziąć udział wszyscy amatorzy czterech kółek.

Jest to rajd dla amatorów. Zawodnicy starują w pięciu klasach: do 903 cm, do 1300 cm, do 1600 cm, do 2000 cm i ponad 2000 cm. Jest również klasa „gość”, w której startują osoby posiadające licencje sportową. A także klasa „historyczna”, w której startował jeden samochód – mówił Józef Biernacki, organizator rajdu, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i  Ratownictwa Drogowego.

Tabela wyników i lista nagrodzonych załóg  znajduje się na stronie JKMiRD

IX Rajd Niepodległości był również okazją do podsumowania tegorocznej działalności Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. A sukcesów klubu było sporo.W tym roku udało nam się pozyskać 1144 materiały edukacyjne i światełka odblaskowe, organizowaliśmy Zlot Ratowników Drogowych Jarosław – Przemyśl, w sierpniu  Zlot Samochodów Terenowych 4×4, Turnieje Bezpieczeństwa Drogowego dla szkół podstawowych, gimnazjum jak i szkół średnich, który odbył się w Nowym Żmigrodzie – wymienia najważniejsze osiągnięcia JKMiRD – Józef Biernacki.

Przyznano też Statuetki Orły 2006. Dostają je osoby, organizacje, firmy, które wspierają działalności JKMiRD w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego najmniej chronionych uczestników ruchu, czyli dzieci. W tym roku statuetkę odebrali: Małgorzata Salacha, wójt gminy Kołaczyce, Bogdan Rzońca, marszałek województwa podkarpackiego i  Kazimierz Miśkowicz, wójt gminy Krempna.


Jest to dla mnie wielkie zaskoczenie, ponieważ nagrody przyjmuję zawsze z przymrużeniem oka i uważam, że mogłabym więcej zrobić. Nagroda jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i mobilizacją do dalszej pracy – mówiła Małgorzata Salacha, wójt gminy Kołaczyce.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotorelacja:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x