SiatkówkaSport

Trzy wygrane, trzy porażki UKS MOSiR

Trzy wygrane i trzy porażki to bilans siatkarek UKS „MOSiR” Jasło w miniony siatkarski weekend.

Trzy wygrane, trzy porażki UKS MOSiR
Trzy wygrane, trzy porażki UKS MOSiR

PODKARPACKA III LIGA KOBIET

AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław – UKS „MOSiR” Jasło
3:2 (25:14, 17:25, 25:22, 25:27, 15:13)

Wyrównany mecz, dobra gra zagrywką i blokiem, gorzej wyglądało przyjęcie, co miało wpływ na mniej skuteczny atak. Dwie serie błędów w trzecim i piątym secie spowodowały przegraną zespołu UKS „MOSiR” Jasło w tym meczu.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Adriana Skuba, Kinga Książek, Justyna Kosiba, Marzena Brągiel, Dorota Jasionowicz, Angelina Golba (libero), oraz Magdalena Michalska, Aleksandra Gądek, Martyna Trojan, Monika Zając, Anna Dzik.

Trener: Adam Pasterz

PODKARPACKA LIGA JUNIOREK

UKS „MOSiR” Jasło – Developres SkyRes V LO Rzeszów II
0:3 (13:25, 12:25, 15:25)

Nierówna gra, seryjne straty punktów, bardzo słabe przyjęcie zagrywki to powody, które nie pozwoliły nawiązać wyrównanego pojedynku naszemu zespołowi. Ponadto przewaga warunków fizycznych zespołu z Rzeszowa była główną przyczyną porażki. Kilka momentów dobrej gry blokiem, oraz w obronie i ataku nie wystarczyło do nawiązania równorzędnej gry z rzeszowiankami.

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Zając, Magdalena Michalska, Anna Dzik, Adriana Skuba, Martyna Trojan, Kinga Książek, Anna Biernacka (libero), oraz Aleksandra Gądek, Aleksandra Ciupek, Monika Jędrzejczyk, Karolina Przewoźnik.

Trener: Adam Pasterz

PODKARPACKA LIGA KADETEK

UKS „MOSiR” Jasło  – UKS Niwa Niwiska
2:0 (25:17, 25:9)

UKS „MOSiR” Jasło – MUKS Olimp Czudec
2:0 (25:6, 25:11)

Dwa zwycięstwa zanotowały kadetki UKS „MOSiR” Jasło, które rozgrywały swoje mecze ligowe w Dębowcu. Jaślanki pokonały kolejno zespoły UKS Niwa Niwiska 2:0, oraz UKS Olimp Czudec 2:0. Oba pojedynki wyglądały podobnie, skuteczna zagrywka oraz dobra gra w kontrataku  pozwoliły jaślankom na gładkie dwa zwycięstwa, które przybliżyły jasielski zespół do awansu do grupy finałowej rozgrywek PWZPS w kategorii kadetek.

UKS „MOSiR” Jasło: Daria Pykosz (kapitan), Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Karolina Przewoźnik, Izabela Dąbrowska, Weronika Kosiba, Patrycja Maczuga (libero), oraz Martyna Bek, Natalia Wolan, Renata Szary.

Trener: Tomasz Janusz

PODKARPACKA LIGA MŁODZICZEK

UKS „MOSiR” Jasło – MKS Łańcut I
0:2 (11:25  8:25)

UKS „MOSiR” Jasło – MKS Łańcut II
2:0 (19:25 15:25)

Występując w roli gospodyń kolejnego turnieju PLM  zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło spotkały się z dwoma zespołami MKS Łańcut. W pierwszym meczu z MKS I, liderem grupy pierwszej poniosły zdecydowaną porażkę. Set pierwszy i drugi tego spotkania miał podobny przebieg. Nasze zawodniczki  nie radziły sobie z przyjęciem. W obu odsłonach tego meczu zawodniczki przyjezdne szybko obejmowały prowadzenie grając kierunkową zagrywką, zdobywały seriami punkty. Prezentowały wysoką dojrzałość i pewność w organizacji gry. Dyktowały swoje tempo górując w każdym elemencie nad gospodyniami. Mecz z drugim zespołem gospodynie zaczęły podobnie jak w poprzednim spotkanie od seryjnych błędów w przyjęciu pozwalając przyjezdnym na prowadzenie 0:4. Częściowa poprawa w grze pozwoliła na zmniejszenie strat do 2 punktów. Zmiana na rozegraniu przy stanie 8:10 na Karolinę Koperę spowodowało na na dokładniejszą grę i wykorzystanie będącej w dobrej dyspozycji Darii Pykosz w ataku z lewego skrzydła. Gospodynie

doprowadziły do stanu po 14. W tym momencie z kolei po stronie zawodniczek MKS-u  zaczął się problem z przyjęciem, co szybko wykorzystały gospodynie obejmując prowadzenie którego nie oddały do końca seta. Set drugi zaczął się podobnie jak pierwszy, od wysokiego prowadzenia gości 5:0 po seryjnych błędach w przyjęciu zagrywki przez  nasze zawodniczki. Opanowanie przyjęcia z naszej strony zdecydowanie zmieniło obraz gry. Gospodynie odrobiły straty, ponownie w skutecznym ataku mogła popisywać się Daria Pykosz, której pomagała E. Osika. Gospodynie odrobiły straty wygrywając wyraźnie ten fragment gry i cały mecz.

UKS „MOSiR” Jasło: Jula Warchoł, Daria Pykosz, Karolina Kopera (kapitan), Patrycja Kosiba, Emilia Osika, Julia Adam, Kamila Cholewiak, Joanna Bernacka (libero), Katarzyna Filipek, Gabriela Karamon, Julia Myśliwiec.

Trener: Leszek Wierzgacz.

UKS MOSiR Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maro
Maro
2024 lat temu

Trzy porażki? Nauczą się grać!

Karola
Karola
2024 lat temu

Brawo!

Meggy
Meggy
2024 lat temu

Maro a Ty czym możesz się pochwalić?

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x