Sport

Walczyli o pieniądze dla Eweliny Wójcik. Zebrano blisko 8 tys. zł (foto)

Prawie 200 zawodników stanęło na starcie na stoku w Chyrowej, gdzie rozgrywane były zawody narciarskie o Puchar Burmistrza Jasła. W tym roku zawodom przyświecał jeden cel, pomoc Ewelinie Wójcik.

Ewelina, instruktorka narciarstwa, ratowniczka GOPR-u, uległa wypadkowi podczas jednego ze szkoleń GOPR. Tylko specjalistyczna operacja daje jej szanse na powrót do zdrowia. W tym roku organizatorzy Pucharu – Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło – postanowili w całości przeznaczyć  kwotę uzyskaną z wpisowego  na leczenie i rehabilitację Eweliny Wójcik. Na ten cel udało się zebrać blisko 8 tysięcy złotych.

Zgłosiło się 190 zawodników, każdy z nich zapłacił 40 zł wpisowego więc jest to znaczna kwota, która pomoże Ewelinie. Zgłosiło się 20 firm, reszta to indywidualni zawodnicy – mówi Elżbieta Sondej-Ptaszek, prezes Międzyszkolnego Klubu Narciarskiego Jasło.

Pieniądze zostaną przekazane na fundację Świętego Mikołaja bezpośrednio na konto Eweliny Wójcik. Kwota wspomoże leczenie, które jest w tej chwili niezbędne. Operacja ratująca zdrowie Eweliny będzie przeprowadzona w Szwajcarii o ile pozwoli na to stan zdrowia dziewczyny.

Ewelina coraz gorzej się czuje, coraz słabiej chodzi, czas jest istotny ponieważ strona Szwajcarii określiła, jaki powinien być stan jej zdrowia, aby operacja się powiodła. Liczymy, że do tej operacji dojdzie jak najszybciej – tłumaczy Elżbieta Sondej.

Puchar Burmistrza Jasła w narciarstwie organizowany jest po raz trzeci, jednak w tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników.

Nigdy do tej pory tylu zawodników nie było, myślę , że cel zmobilizował ludzi do działania. Mogę tylko podziękować w imieniu Eweliny wszystkim zawodnikom. Ewelina przysłała również list, w którym serdecznie dziękuje za okazaną jej pomoc – podkreśla Elżbieta Sondej.

Pomóc Ewelinie można między innymi przekazując 1% podatku. (www.chcechodzic.pl)

Same zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie sportowym. Miłośnicy białego szaleństwa rywalizowali w 6 kategoriach.

firma/instytucja zgłaszająca / suma pkt. drużyny / miejsce
Biuro rachunkowe Folta i przyjaciele / 1247 / I
MPM-Ski    / 718 /    II
Chyrowa-Ski / 709 / III
ZST Zespół Szkół Technicznych w Jaśle / 622 / IV
Habys Sp. z o.o. / 586 / V
Prodmet Jasło / 498 / VI
Jeronimo Martins Dystrybucja – Biedronka / 400 / VII
Zespół Szkół nr 4 w Jaśle / 399 / VIII
KP Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle / 288 / IX
Rejon Energetyczny w Jaśle / 228 / X
Dacyl-Ski / 192 / XI
DL-Dent s.c. Jasło / 184 / XII
PPMD w Rzeszowie Sp. z o.o. / 155 / XIII
Turek-Team / 136 / XIV
Instalatorstwo elektryczne Andrzej Głód Dukla / 90 / XV
Sigma Jasło / 77 / XVI
ELCONT s.c. / 48 / XVII
Geosat Kraków / 44 / XVIII
ZTS Gamrat Jasło / 43 / XIX
Megatech Przysieki / 27 / XX

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rada przedwyborcza
Rada przedwyborcza
2024 lat temu

1% z podatków burmistrza napawdę pomoże Ewelinie tym bardziej ze jest to o puchar burmistrza miasta Jasło! (ludzkie reakcje przed wyborami są prawdopodobne, wyborcy proszą, wizerunek burmistrza może być poprawiony!)

zawdnik
zawdnik
2024 lat temu

Ktoś wie gdzie jest dostępna lista z wynikami z zawodów

r5
r5
2024 lat temu

extra

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x