Czarni zwyciężyli 1:0 na inaugurację sezonu

Od zwycięstwa 1-0 nad Wisłoką Dębica rozpoczęli rundę wiosenną podopieczni Roberta Podkulskiego. Gola na wagę 3 punktów strzelił w 25 minucie Bartosz Szopa.

Czarni zwyciężyli 1:0 na inaugurację sezonu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej był wielką niewiadomą. Odmłodzony skład Czarnych postawił jednak bardzo trudne warunki dębickiemu liderowi IV ligii. W 21 minucie bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał D. Kulig. Kilka chwil później sił próbował M. Warchoł, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 25 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Przepięknym technicznym strzałem z rzutu wolnego, z około 25 metrów, popisał się Bartosz Szopa. W I połowie Czarni jeszcze kilkakrotnie strzelali na bramkę gości. Dwie kapitalne sytuacje w 34 min i 35 min. nie wykorzystał G. Munia.

Druga połowa to gra głównie w środku pola. Drużyna gości rzadko przebijała się przez bardzo dobrze grającą tego dnia obronę jasielskiej drużyny. Do 90 minuty wynik nie uległ zmianie i 3 punkty zostają w Jaśle.

W 6 minucie meczu groźnej kontuzji (złamanie ręki z przemieszczeniem) doznał Paweł Setlak. Pawłowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do drużyny.