Sport

Wigilijny Mecz Rugby: Kibice Czarnych pokonani

W iście wiosennych warunkach przyszło rywalizować uczestnikom V jubileuszowego Wigilijnego Meczu Rugby pomiędzy zawodnikami Rugby Klub Jasło a kibicami JKS Czarnych Jasło.

Wigilijny Mecz Rugby (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jubileuszowy mecz rozegrany został po raz pierwszy na obiekcie, na którym na co dzień rywalizują piłkarze Czarnych zgromadził około 200 osób. Nikt z przybyłych nie mógł również narzekać na brak emocji.

Zobacz fotorelację z meczu rugby

Na boisku toczyło się bardzo ciekawe spotkanie, które pomimo sporej przewagi zawodników z RK Jasło w pierwszej połowie zaspokoiło wymagania zarówno koneserów rugby jak i musiało zaciekawić tych, którzy zetknęli się z tą dyscypliną po raz pierwszy. Nie brakowało efektownych przyłożeń, szarż oraz młynów.

Wigilijny Mecz Rugby (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Spotkanie zakończyło się wynikiem 51:29 dla RK Jasło. Należy nadmienić iż drużynę kibiców jak co roku zasiliło kilku byłych zawodników RK Jasło grających obecnie lub w przeszłości w rugby poza Jasłem a mianowicie: Artur Bal oraz Tomasz Kwast – mistrzowie Polski Rugby 7 z AZS AWF Katowice jak i Bartosz Socha mający za sobą grę w drużynie Budowlanych Lublin a obecnie reprezentujący barwy francuskiej drużyny Rugby Club Thonon Chablais Leman.

Emocji nie zabrakło również na trybunach. Zgromadzeni kibice przygotowali oprawę składającą się z rac w asyście flag klubowych, które zostały odpalone w przerwie spotkania podczas pamiątkowego zdjęcia rugbistów z kibicami. Dla każdego z widzów został też przygotowany poczęstunek w postaci bigosu oraz herbaty. Rozdane zostały także kalendarzyki klubu RK Jasło na 2011 rok. Jak w roku poprzednim spora część jedzenia została przekazana do schroniska im. Św. Brata Alberta. Na trybunach można było zauważyć przedstawicieli władz miasta z Przewodniczącą Rady Miasta na czele jak również radnych oraz dyrektora MOSiR Jasło.

Po meczu zwycięzcy otrzymali okazały puchar okolicznościowy ufundowany przez Stowarzyszenie Miłośników Rugby Jasło. Myślę, że udało nam się pokazać, że również w Jaśle można aktywnie spędzać czas oraz pokazać odmienny od narzuconego w mediach obraz kibica.

Wigilijny Mecz Rugby (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Korzystając z okazji chciałbym podziękować Panu Tadeuszowi Baniakowi za udostępnienie obiektu należącego do MOSiR-u, przedstawicielom władz miasta za zainteresowanie się dyscypliną jaką jest rugby oraz byłym prezesom klubu: Piotrowi Grabowi oraz Tomaszowi Czelnemu za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania. Mamy nadzieję że to wydarzenie przełoży się na zainteresowanie zarówno zawodników jak przede wszystkim sponsorów, którzy chcieliby oprzeć promocję swojej firmy na dynamicznej, efektownej a przede wszystkim olimpijskiej dyscyplinie sportu.

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie niezależnie od warunków fizycznych jak i wieku zapraszamy po Nowym Roku co niedzielę o 12 na boisko przy Gimnazjum nr. 2 w Jaśle.
Chciałbym w imieniu wszystkich zawodników oraz kibiców złożyć najlepsze życzenia noworoczne. Życzę sobie jak i wszystkim przede wszystkim zrealizowania wszelkich wyznaczonych sobie celów.

Zobacz fotorelację z meczu rugby

Sebastian Osuch, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Rugby Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x