Judo i karateSportWażne wydarzenia

Zawodnicy UKS ASW-Judo Jasło na turniejach w Budapeszcie i Tuchowie

W dniach 14-15 maja w stolicy Węgier Budapeszcie odbył się jeden z najmocniejszych i najliczniej obsadzonych turniejów w Europie. Zawodnicy naszego klubu odnieśli w klasyfikacji końcowej dobre rezultatu zajmując wiele punktowanych miejsc.

Zawodnicy UKS ASW-Judo Jasło na turniejach w Budapeszcie i Tuchowie (fot. archiwum, Przemysław Janas)

Najlepiej zaprezentowały się dziewczynki w kategorii wagowej do 32 kilogramów Joanna Nocula i Katarzyna Kolbusz, które po przejściu walk eliminacyjnych spotkały się  w walce o brązowy medal. Zwyciężyła Asia i została sklasyfikowana na 3 miejsce, natomiast Kasia zajęła 5 miejsce w tej kategorii wagowej. Na czwartym miejscu została sklasyfikowana Aleksandra Niemiec, która niestety uległa kontuzji i nie mogła walczyć o wyższe miejsca.

Natomiast starsi zawodnicy naszego klubu stoczyli bardzo dobre i wyrównane walki ze swoimi rówieśnikami z innych krajów. Na dziewiątych miejscach uplasowali się:  Szymkowski Dawid, Paprocki Kamil, Trzeciak Edyta, Bezak Maksymilian.

W turnieju wystąpiły reprezentacje krajów z niemalże całej europy.

W sobotę również nasi młodsi zawodnicy wystartowali w Międzynarodowym Turnieju, który odbył się w Tuchowie.

W tych zawodach złoty medal wywalczyła Nocula Natalia, na drugim stopniu podium uplasowali się Cichoń Martyna, Klaudia Przewoźnik oraz Oliwia Brągiel. Natomiast na 5 miejscu w klasyfikacji końcowej uplasowali się Wiktor Bezak, Damian Brągiel i Wiktor Mikulski.

Gratulacje dla młodych zawodników przede wszystkim za wytrwałość i ponieważ co tydzień startują w różnych turniejach w całej Europie.

UKS ASW-JUDO JASŁO

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x