r e k l a m a
Sport

Inauguracja zawodów o „Puchar Smoka” Na pierwszy „ogień” Gmina Brzyska (foto, TV)

Stu dziesięciu zawodników z województwa podkarpackiego, małopolskiego i innych wzięło udział w inauguracji zmagań rowerowych, które odbywają się cyklicznie na terenie powiatu jasielskiego.

Zawody w Brzyskach rozpoczęły cykl zmagań ponad setki zawodników (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Od ubiegłego roku, do kalendarza zawodów o „Puchar Smoka” wpisała się także malownicza gmina Brzyska, gdzie w ubiegłym roku odbyło się I Grand Prix o Puchar Wójta Gminy. – Nasza gmina ma wspaniałe walory do tego, aby uprawiać sporty rowerowe, a w zeszłym roku zrodził się pomysł, aby zorganizować jedną z edycji zawodów o „Puchar Smoka” na terenie gminy. Cieszył się on  bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy w tym roku zorganizować je ponownie na terenie naszej gminy – mówił w rozmowie z Portalem Jaslonet.pl, Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Punktualnie o dwunastej trzydzieści, spod parkingu przy urzędzie gminy, wystartowały pierwsze kategorie zawodników, którzy mieli do pokonania trasę mierzącą ponad trzy kilometry, wokół pałacyku, urzędu gminy oraz po urokliwych zakątkach gminy.

Zawody w Brzyskach rozpoczęły cykl zmagań ponad setki zawodników (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Niedzielne zawody zostały podzielone na poszczególne kategorie wiekowe, w których startowali zawodnicy ze stowarzyszeń cyklistów z Jasła i innych miejscowości, a także sportowcy, którzy nie są zrzeszeni w żadnych klubach. Sędzią głównym zawodów był Jerzy Dębiec. Rywalizacja o „Puchar Smoka”, to cykliczna impreza, której edycje odbywają się na terenie powiatu jasielskiego.

W tym roku, zawodnicy zagoszczą jeszcze w Foluszu (25 maja), w miejscowości Skołyszyn (9 sierpnia), a zakończenie edycji odbędzie się w Kątach (14 września).

Patronat medialny nad zawodami objął Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnych zmagań rowerzystów na terenie gminy Brzyska.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uczestnik
uczestnik
2024 lat temu

Było super. Podziękowania dla organizatorów. I nawet na filmiku się załapałem.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x