Sport

Zlot z napędem 4×4 (foto)

– To prestiżowa impreza, wymagająca doświadczenia, ale czujemy się tutaj świetnie – przekonuje pani Ewa Krawczuk-Jankowska, prezes offroadowego klubu „Bezdroża Zaczarnie”.

Więcej zdjęć w fotogalerii

Pani Ewa oraz pozostali członkowie „Kobzy” po raz pierwszy biorą udział w odbywającym się IX Zlocie Samochodów Terenowych Osiek, Załęże, Wola Dębowiecka. Na starcie stanęło 21 załóg z Podkarpacia i Małopolski. W pierwszym dniu miały one do pokonania trasę w żwirowni w Załężu oraz w Woli Dębowieckiej.

– Miałam przyjemność być na prologu Pucharu Polski w Nowej Dębie i wydaje mi się, że tam trasa prologowa była łatwiejsza – mówi Pani Ewa.

Nawet ubiegłoroczny triumfator imprezy, po pierwszym odcinku miał dużo pokory do przygotowanej trasy.

– Warunki są ciężkie, ale do przejechania. Trzeba myśleć, co się robi – mówi Waldemar  Chochołek –  Jak ktoś nie zapoznał się z trasą, to miał problemy – dodaje.

Poza konkurencją na trasie w Załężu pojawiła się ciężarówka – połączenie Mana, Mercedesa i Steyra, autorstwa pana Stefana Bieryta.

– Wprawdzie był problem z dopuszczeniem nas do startu, bano się żeby nie zrujnować trasy, ale później pozwolono nam na przejazd – mówi pan Stefan.

Jego zdaniem zlot 4×4 w Woli Dębowieckiej to impreza przyszłościowa i może uda się w przyszłości włączyć do niego rajdy samochodów ciężarowych.

Jest to wyzwanie, przyznaje Józef Biernacki, pomysłodawca, organizator zlotu oraz prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle.

–  Taka możliwość istnieje, ale w Woli Dębowieckiej jest to w ogóle niemożliwe, ponieważ trzeba by było tam drzewa powycinać, a Natura 2000 nam na to nie pozwoli  – odpowiada Józef Biernacki –  Musielibyśmy zmienić trasę. W Osieku jest takie miejsce, bardziej odsłonięte i widowiskowe, więc tam ewentualnie taka możliwość by istniała.

Józef Biernacki dodaje, że organizatorzy nie planują zmiany kategorii imprezy na wyższą, ponieważ ma być ona przede wszystkim dobrą zabawą i miejscem gdzie można szlifować swoje umiejętności. I chyba to jest siłą zlotu w Woli Dębowieckiej.

Impreza odbywa się pod patronatem portalu Jaslonet.pl.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x