Złoto i srebro juniorek na mistrzostwach LA w Spale

Natalia Wolska w skoku w dal zdobyła złoto a Wioleta Brągiel  w biegu na 60m wywalczyła srebro w podczas Halowych  Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. Natalia i Wioleta są na co dzień zawodniczkami ULKS „Technik” Trzcinica i podopiecznymi trenera Tomasza Sochy.

Natalia Wolska zapewniła sobie złoto w ostatnim skoku. Brała udział również w trójskoku, gdzie zajęła 6 miejsce.  Drugie miejsce Wiolety Brągiel w biegu na 60 metrów i czas 7.69s, to nowy rekord szkoły. W biegu na 200m Wiola zajęła pierwsze miejsce w finale B i w końcowej rywalizacji znalazła się na 5 miejscu.

Mistrzostwa w Spale odbyły się w dniach 22 – 24 stycznia bieżącego roku. Wzięło w nich udział 9 osobowa reprezentacja z Trzcinicy.

Niewiele zabrakło do brązowego medalu wychowankowi trenera Tomasza Wojtasa – Bartoszowi Gorczycy, który w biegu na 3000m został rozstawiony w słabszej – 2 serii. Wygrywając swoją serię w samotnym biegu uzyskał czas 8:49.41, który niestety był gorszy od czasu 3 zawodnika z serii 1 o 0.29sek.(8:49.12).