Wiadomości

10 najbardziej medialnych wydarzeń w roku 2009 związanych z Jasłem

10 najbardziej medialnych wydarzeń w roku 2009 związanych z Jasłem, według redakcji Jaslonet.pl.

1. Afera z „dębem Hitlera”.

Absolutny numer 1. i to nie tylko w 2009 roku, ale chyba w dotychczasowej historii jasielskiego samorządu!!! Słowa Burmistrz Marii Kurowskiej o tym, że dąb należy wyciąć i spalić dlatego, że został posadzony podczas II wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera, stały się przedmiotem setek tysięcy informacji i komentarzy w telewizjach, rozgłośniach radiowych, czasopismach oraz portalach internetowych w Polsce, w Europie i na całym świecie. Dużo można by pisać o tym, co działo się w mediach w tej sprawie. Smaczku aferze dodaje fakt, że dąb najprawdopodobniej nie został posadzony w czasie niemieckiej okupacji miasta, więc zapewne nie był też posadzony na cześć Adolfa Hitlera.

Czytaj więcej:

* * *

2. Władze Miasta Jasła wśród „nieudaczników, którzy tracą miliony”.

Prestiżowy dziennik „Puls Biznesu” w grudniu napisał, że Minister Rozwoju Regionalnego zabierze leniom unijne dofinansowanie. Niektórzy beneficjenci z tzw. „ściany wschodniej”, (a wśród nich niestety Miasto Jasło), bardzo mało zrobiły, by zrealizować swoje projekty. Przedruk tej informacji natychmiast znalazł się na największych i najbardziej opiniotwórczych ogólnopolskich portalach internetowych oraz w czasopismach.

Czytaj więcej:

* * *

3. Film dokumentalny o Profesorze Karolu Myśliwcu.

Film dokumentalny pt. „Fifi. Film o profesorze Karolu Myśliwcu” został wyemitowany w ramach cyklu obrazów ukazujących sylwetki wybitnych osobowości polskiej nauki, zatytułowanego „Młodzi twórcy mistrzom”. Emisja filmu o wybitnym jaślaninie odbyła się w styczniu na antenie TVP2 oraz w lipcu na antenie TVP Polonia. Wydarzenie to umknęło lokalnym mediom, niestety także naszej redakcji. Zwróciła nam na to uwagę jedna z osób współpracujących z naszą redakcją. Przyznajemy się do błędu i umieszczamy to ważne wydarzenie na wysokim miejscu w naszym skromnym rankingu. Pozostaje jedynie wyrazić ubolewanie, że pracę tak wybitnych osobowości rozsławiających nasze miasto, medialnie przesłaniają wydarzenia, których mieszkańcy Jasła się wstydzą, czemu niejednokrotnie dawali wyraz.

* * *

4. Burmistrz Jasła wyznaczyła urzędników Urzędu Miasta Jasła do reklamy PiS.

Wysokie miejsce tego wydarzenia w tym rankingu wynika przede wszystkim z zainteresowania ogólnopolskich portali internetowych. Oprócz dziennikarzy, publicystów i blogerów, sprawę komentowali także czołowi polscy politycy. Głos zabrał sam Adam Bielan, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, uważany obok Michała Kamińskiego za głównego twórcę sukcesów PiS. Określił to jako wpadkę partii, za którą odpowiadają politycy niższego szczebla. Pani Burmistrz nie widziała w tym nic złego…

Czytaj więcej:

* * *

fot. Wojciech Żebracki / Jaslonet.pl

5. Wygrana Platformy Obywatelskiej w Jaśle w Wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Fakt wygranej Platformy Obywatelskiej w Jaśle – mieście uważanym do tej pory za bastion PiSu – w Wyborach do Parlamentu Europejskiego odnotowali niektórzy komentatorzy i blogerzy portali internetowych o znaczeniu ogólnopolskim. W regionalnych i lokalnych mediach ta informacja miała spory wydźwięk.

Czytaj więcej:

* * *

6. Centralne Biuro Antykorupcyjne w Gamracie.

Akcja jakiejkolwiek służby specjalnej w takim mieście jak Jasło zawsze jest dużym wydarzeniem medialnym. Także wizyta funkcjonariuszy CBA w Gamracie została mocno zaakcentowana przez media lokalne i regionalne. O tym fakcie wspomniało też kilka ogólnopolskich środków masowego przekazu, w tym także największy polski portal informacyjny Onet.pl.

Czytaj więcej:

* * *

7. Budowa i oddanie do użytku ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kołłątaja.

Rondo bezdyskusyjnie swoją popularność zawdzięcza słynnemu dębowi, bo pomijając jego rzekomą „niechlubną” przeszłość, podobno przeszkadzał w jego budowie. Dlatego też budowa i oddanie do użytku tego ronda miało spory wymiar medialny. Informacje o rondzie wywoływały duże kontrowersje i były jednymi z najchętniej komentowanych na jasielskich portalach internetowych.

Czytaj więcej:

* * *

8. Konkurs na najbardziej europejskie osiedle.

Pomysł Pani Burmistrz, aby przyznać „ekstra kasę” dla osiedla o najwyższej aktywności wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego był mocno kontrowersyjny. Sprawa nie uszła uwadze najważniejszych mediów w regionie.

Czytaj więcej:

* * *

9. Rozpad lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Wygrana w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie poprawiła sytuacji w jasielskich strukturach partii rządzącej, które na rok przed wyborami samorządowymi zostały rozwiązane. W mediach regionalnych i lokalnych także to wydarzenie zajęło swoje ważne miejsce.

Czytaj więcej:

* * *

10. Wypadki drogowe.

Długo zastanawialiśmy się jakie wydarzenie umieścić na ostatnim wolnym miejscu naszego rankingu. Trochę ku przestrodze zdecydowaliśmy się umieścić wypadki drogowe, których niestety na jasielskich drogach w ubiegłym roku nie brakowało – także tych najtragiczniejszych w skutkach. Fotorelacje z wypadków są w czołówce najczęściej oglądanych i komentowanych informacji na portalach internetowych.

Jaki jest Wasz ranking?

Redakcja Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pyza z bednarskiej
Pyza z bednarskiej
2024 lat temu

nie wiem kto wom to pisoł ale u mnie macie floszke za ten tekst 😛 Rondo nie hitlera tylko ku…….je

Betii
Betii
2024 lat temu

super podsumowanie inne niż u konkurencji gratki redakcjo

Ronin
Ronin
2024 lat temu

heheh dąb to najbardziej medialna sprawa na całym świecie

Marvell
Marvell
2024 lat temu

Porządnie zrobione, podoba mi się to podsumowanie, oby więcej czegoś takiego

Łukasz R.
Łukasz R.
2024 lat temu

Gratulację za świetny tekst i ciekawy wizualnie ze zdjęciami i linkami 🙂

yorker
yorker
2024 lat temu

czy ktoś tu lansuje PO?
wybory na jesieni..a ta partia doskonale wie jak "balansować" miedzy zającami, a resztą :uhoh:

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Pierwsze zdjęcie to już historia. Niestety. Było ładnie. Obecne rondo to oklepana moda w całej Polsce. Proponuję jeszcze zrobić wysepki wzdłuż ul. Kościuszki i 3 Maja. Będzie modnie.

kolo
kolo
2024 lat temu

Każde posunięcie Pani Burmistrz to śmiech na sali.Niestety śmiech przez łzy:no:

ixi
ixi
2024 lat temu

do tej listy "sukcesow" Pani Kurowskiej tak dla przypomnienia – dorzucilbym jeszcze – Spalarnie smieci, konszachty (NAGRODY ZA NIEROBIENIE NICZEGO ale wiernosc Pisowi) z pupilami z JDK i innej czarnej masci, polityke ANTY-MLODZIEZOWA, oraz pielgrzymki samochodem sluzbowym, wojaze do NIC nie znaczacych papierowych PARTNEROW JASLA z zacofanego i bednego wschodu, oraz KLESKE PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego..:lol:
Zycze Jaslanom wiecej KLESK Pisu w Nowym Roku 2010! Mysle ze z konsekwencja Pani Burmistrz – bedzie to bajecznie:yes: proste…

UFO
UFO
2024 lat temu

Ciekną łzy ze wzruszenia,jak się czyta owe jasielskie wyczyny wyjęte spod pierzyny….

załamka
załamka
2024 lat temu

Rok 2009 to pasmo kompromitacji ze strony UM i jego PiS-owskiego szefostwa.Wstyd się przyznać że jestem z Jasła:(

rewers
rewers
2024 lat temu

A gdzie nasz ukochany deptak,Przecież on też aspiruje do miana wydarzenia medialnego ubiegłego roku.:yes:

Cytryn Kwas
Cytryn Kwas
2024 lat temu

"Dąb hitlera" – trudno zaistnieć jedną wypowiedzią na skalę światową a jej się to udało – są dwie możliwości albo jest geniuszem, albo idiotką do sześcianu!

Zobacz także
Close
Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x