Wiadomości

12 lat czekaliśmy na miasteczko ruchu drogowego (foto)

Dzisiaj spełniło się marzenie mego dorosłego życia – mówił otwierając miasteczko ruchu drogowego Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. 

Miasteczko było budowane 12 lat. W realizację inwestycji włączyli się Społeczny Komitet Budowy Miasteczka Rowerowego, Urząd Miasta oraz sponsorzy. Koszt całej inwestycji wyniósł 300 tys. zł. Jedną z pierwszych osób, które przekazały pieniądze na budowę miasteczka był pan Józef Folcik, były prezes Zarządu Rafinerii Jasło SA.

W swojej misji społecznej odpowiedzialności biznesu, Rafineria Jasło zawsze stawiała na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Brało się to stąd, że byliśmy producentem paliwa, które często „szalały” po drogach. Braliśmy udział w różnych akacjach bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych. Wspieraliśmy budowę miasteczka w Brzozowie a teraz w Jaśle – mówi Józef Folcik.

Jest to przygotowanie do uczestnictwa w ruchu nastolatków, czy to rowerzystów czy motorowerzystów – dodaje Jerzy Czech, dyrektor Ośrodka Drogowego w Krośnie.

Miasteczko znajduje się na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Została na nim odwzorowana większość sytuacji drogowych, jakie mogą napotkać rowerzyści w Jaśle

Młodzi ludzie, którzy nabierają wprawy w jeżdżeniu, na takim miasteczku mają możliwość sprawdzenia swoich sił. Tu praktycznie można każdą sytuację teoretyczną sprawdzić, przećwiczyć – mówi Robert Woźnik, komendant Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Miasteczko nosi imię Ryszarda Libuchy, nauczyciela z Liceum Ogólnokształcącego, przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła ostatniej kadencji oraz przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Miasteczka Ruchu Drogowego.

Po uroczystym otwarciu, na obiekcie Miasteczka Ruchu Drogowego rozegrano dziś wojewódzki finał Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siermiężny
siermiężny
2024 lat temu

Sympatyczny, ale znowu wyhodował parodniowy zarost czyli szczecinę jako wizytówkę oszczędności w firmie POLICE.

fankiiii
fankiiii
2024 lat temu

Mateusz rzadzisz ! JEstes CooL;D wymiatasz normalnie!
pozdrowienia fanki!
RLZ!

mieszkaniec jasła
mieszkaniec jasła
2024 lat temu

pan komendant chyba robi na złość mieszkańcom bo wie że nas ten jego zarost irytuje

lupus
lupus
2024 lat temu

Kogo irytuje ? sa faceci którym pan komendant na pewno wpada w oczko z tym podniecającym zarostem oh oh :lol::lol::lol: a kobietom wcale nie musi się podobać :D:D

ale sukces
ale sukces
2024 lat temu

szarża przecinajacych jak przy otwarciu toru dla F1. a tak dla przypomnienia prace rozpoczęto w 2006 r i gdyby nie zmaina władzy to dzieci by mogły uczyć się bezpiecznie jeżdzić już w 2007r np. w Jedliczu zrobiono takie miasteczko w pół roku hehe.

żenada kolejna
żenada kolejna
2024 lat temu

Na Kopernika miasteczko ruchu drogowego wymaga odświerzenia. Ale kogo to obchodzi? jest przecież nowe i wstęge sie kolejna przecina

dziobek
dziobek
2024 lat temu

Czemu wciąż te same osoby przecinają wstęgi w Jaśle?Bo te naprawdę zasłużone dla inwestycji,są zapraszane na otwarcie kilka dni później:yes:

Pedał
Pedał
2024 lat temu

Na tym zdjęciu to tylko Biernacki i Dybaś brali udział, napotykając na olbrzymie przeszkody, od początku budowy miasteczka, w jego realizacji. Dziobek . Masz rację.

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x