Kadra Podkarpackiego ZPN przegrała z Małopolską, ale awansowała dalej

Podkarpacki ZPN przegrał dzisiaj rewanżowe spotkanie z Małopolskim ZPN, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansował do dalszej fazy rozgrywek UEFA Regions’ Cup. Na stadionie w Ropczycach wystąpiło trzech zawodników Czarnych. W pierwszym składzie wybiegli Michał Wolański i Rafał Grzesiak, a tuż przed przerwą pojawił się Grzegorz Munia. Obie bramki dla Podkarpacia zdobył z rzutów karnych Bartłomiej Buczek, napastnik Karpat Krosno.

Pierwszy groźny atak Podkarpacie przeprowadziło po kwadransie gry. Prawą stroną przedarł się Bartłomiej Raba (JKS Jarosław), mocno uderzył, jednak prosto w Wojciecha Mastalerza. Dziesięć minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Sebastian Brocki (Izolator). Mając przed sobą tylko bramkarza podciął nad nim piłkę, ale ta nieznacznie minęła słupek. Pod koniec pierwszej połowy ręką w swoim polu karnym zagrał Paweł Czajka i arbiter Piotr Burak wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Bartłomiej Buczek.

W pierwszym zrywie gospodarzy po przerwie sfaulowany został Arek Dąbek (Pogoń Leżajsk), a sędzia główny podyktował kolejną „jedenastkę”. Do piłki ponownie podszedł Buczek i po raz drugi pokonał Mastalerza. W 55 minucie meczu nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym był Krzysztof Zając, a rzut karny na bramkę zamienił Michał Nawrot. Po godzinie gry akcję Brocki – Munia – Buczek strzałem zakończył ten trzeci, jednak piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Małopolski. Niecałe dziesięć minut później mieliśmy już remis. Wyrównującego gola zdobył Rafał Komorek który zmieścił futbolówkę między Wojtkiem Danielem (Stal Mielec), a krótkim słupkiem. Bramkarz Podkarpacia nie zrozumiał się z Patrykiem Brodą (Orzeł Przeworsk) w 85 minucie, czego konsekwencją było trafienie Krzysztofa Zająca.

Małopolanie za wszelką ceną starali się strzelić kolejnego gola, dającego im awans do turnieju krajowego, jednak to było wszystko na co pozwolili im tego dnia piłkarze z województwa podkarpackiego. Na listę strzelców tuż po wejściu na boisko mógł wpisać się jeszcze Paweł Sedlaczek (Polonia Przemyśl), ale uderzył nad poprzeczką.

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2:3 (1:0)

Podkarpackie: Daniel – Kardyś, Załucki, Czopko, Grzesiak (44′ Broda) – Raba (44′ Munia, 88′ Sedlaczek), Skała, Wolański (60′ Skiba), Dąbek (63′ Staroń) – Brocki, Buczek (82′ Lech).

Małopolskie: Mastalerz (70′ Zawada) – Czajka (60′ Litewka), Kulewicz, Bienias, Grzywa – Majcherczyk, Gamrot (50′ Szczytyński), Szymoniak (50′ Zając), Pietras, Komorek – Nawrot.