Wiadomości

15 poprawek do budżetu miasta. Ponad połowa zgłoszona przez radnego Czeluśniaka

W poniedziałek (28 grudnia) radni miejscy uchwalą budżet na 2010 rok. Podczas debaty budżetowej (21 grudnia) zostało zgłoszonych 15 poprawek, w tym aż 8 autorstwa Krzysztofa Czeluśniaka.

Radny Czeluśniak wnioskował o: przesunięcie całości kwoty 554 860 zł z zadania „Profesjonalna kadra. Sprawny Urząd” na dotację dla MPGK. 2 mln. zł na budowę nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 proponował przeznaczyć na remonty bieżące ulic.

Na dzień dzisiejszy mamy 1052 miejsca w naszych przedszkolach. Z tego co pokazuje raport o stanie oświaty na rok szkolny 2008/2009 ta parabola demograficzna miasta Jasła idzie w dół – mówił Czeluśniak – Moim zdaniem inwestycja budowy przedszkola jest chybioną inwestycją. Spokojnie obsłużymy tymi miejscami swoje dzieci. Można zmodernizować te przedszkola, które mamy, a nie budować coś nowego – przekonywał radny.

Zastrzeżenie Czeluśnika poparła komisja Finansowo-Budżetowa.

Zdaniem komisji trzeba rozważyć celowość budowy nowego obiektu. Decyzja w tej sprawie powinna być poprzedzona wieloletnią prognozą dotyczącą ilości dzieci z terenu miasta, które w przyszłości będą uczęszczały do przedszkoli – argumentowała Elżbieta Bernal, przewodnicząca komisji.

Kolejne wnioski radnego Czeluśniaka dotyczyły: wydatkowania 200 tys. zł na wszystkie osiedla, zamiast na planowaną modernizację fontanny na rynku. Radny wnioskował o obcięcie o 39 tys. zł  na promocję Miasta w mediach (zaplanowano na ten cel 139 tys. zł) i przeznaczeniem tych pieniędzy na remonty bieżące ulic. Z kwoty 2 mln 260 tys. zł. na dodatki mieszkaniowe proponował wyciąć 200 tys. zł. i przeznaczyć na budowę oświetlenia ulicznego na osiedlach. A kwotę 60 tysięcy złotych na dotację przedmiotową dla MOSiR-u przeznaczyć na zakup biletów na basen dla dzieci.

Radny Zbigniew Balik wnioskował z kolei, aby  planowany 1 mln zł na zwiększenie kapitału zakładowego spółki TBS ABK sp. z o.o. z przeznaczeniem na budowę mieszkań czynszowych, przeznaczyć na zmniejszenie deficytu i zadłużenie miasta. Radny argumentował, że prowadzona jest obecnie budowa mieszkań przy ul. Sroczyńskiego i na Kotlinę, więc wydatkowanie dodatkowej sumy z budżetu jest bezzasadna.

Budowa zaplanowanych w budżecie mieszkań czynszowych spowoduje w następnych latach dalsze wydatki z budżetu w kwocie do trzech milionów złotych. Do zaplanowanego wydatku zastrzeżenia zgłaszała Komisja Finansowo-Budżetowa oraz Komisja Rozwoju Gospodarczego –  tłumaczył Balik.

Z ciekawszych wniosków należy wspomnieć chociażby złożony przez radnych Romana Kościowa, Leszka Znamirowskiego, Piotra Kołodzieja – dotyczący zmniejszenia o 50 tys. zł dotacji dla Jasielskiego Domu Kultury zaplanowanej  w wysokości 1 mln 650 tys. zł. Pieniądze miałyby być spożytkowane  na wyposażenie placu zabaw przy domu ludowym na osiedlu Krajowice.

W poniedziałek podczas drugiej części sesji budżetowej radni zadecydują o przyjęciu projektu budżetu na 2010 rok.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

Jest to PRECEDENS na skale wszechswiata zeby czlowiek pokroju Czelusniaka byl "glosem rozsadku" w tym grajdole…jak nisko mozna upasc..:no:

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Radny Czeluśniak -populistyczne pociągnięcia , ale po raz pierwszy się z Nim zgadzam co do zbyt niskich kwot na osiedla ,zwłaszcza te peryferyjne wymagają większych nakładów.Nie mamy wodociągów ,oświetlenia ulicznego ,asfaltowych nawierzchni .

niemieszkaniec
niemieszkaniec
2024 lat temu

A może w końcu zrobią rondo na wyjeździe z Jasła w kierunku Krosna – tyle tam miejsca że można zrobić i rondo z podwójną drogą.
I czy będzie kładka nad ulicą albo tunel a chodzi o przejście dla pieszych ze światłami przy szpitalu.

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Ja proponuję przyznanie środków na likwidację ronda Hitlera albo jak kto woli "zemsta Kurowskiej" i powrotu do poprzedniego stanu. To rondo to jak g…o w lesie. Niech sobie weźmie do Dąbrówki.
Bez powqzania

minister
minister
2024 lat temu

ixi kim ty jests człowieku nawet pojęcia nie masz a się wypowiadasz krzyś to rozsądny człowiek a nie jak pani Kurowska

minister
minister
2024 lat temu

tak trzymaj kochany krzysiu i wielu innych radnych p.Kurowska na emeryture dać kobiecie wladze oj losie

YoYo
YoYo
2024 lat temu

Koniec świata! można liczyć tylko na Czeluśniaka. 'Kto by pomyślał?????'. 'Jajogłowych' trzeba spuścić w ściek, zajmują tylko miejsce a nic nie robią.

mieszkaniec Brzyszczek
mieszkaniec Brzyszczek
2024 lat temu

Zgadzam się z ixi-Pan radny Czeluśniak staje się opiniotwórczy ;prośba do pozostałych:nie śpijcie , zabierajcie głos!!Media cytują tylko Pana Czeluśniaka.Przykro.

jlgn
jlgn
2024 lat temu

cos mi sie zanosi ze krzysiu sobie ostrzy zabki na fotel burmistrza..do wszystkich wyborcow mala rada: nie patrzmy na to co kto mowi i obiecuje jak dostanie fotel – patrzmy tylko i wylacznie na to co juz zrobil i dokonal? a co zrobil czelusniak poza krytykowaniem i wymadrzaniem sie do tej pory?

pani Ziębowa
pani Ziębowa
2024 lat temu

Media cytują tylko tych, którzy mają COŚ do powiedzenia. Trudno by cytowały milczenie nieporadnych i bezradnych radnych 😆

Madrala
Madrala
2024 lat temu

"Z wielkim bólem" radni stwierdzili, że większość poprawek Czeluśniaka nie spełnia podstawowych formalnych wymagań, w związku z tym poszły do kosza. Trzeba się jeszcze długo uczyć, a nie mącić. W kilku przypadkach, nad prawidłowymi poprawkami, pod względem formalnym, razem z Czeluśniakiem głosowali radni PO.:smilewinkgrin:

romek
romek
2024 lat temu

Radni niewstyd wam,że tylko Czeluśniak zabiera głos,do boju…….

gość
gość
2024 lat temu

Czy ten portal ma tylko jedną gwiazdę?Pan Czeluśniak bryluje.A to już parodia!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

wiesz mi drogi "ministrze", ze od bronienia Pani Burmistrz jest mi bardzo daleko – nie lubie pozorantow i nieudacznikow. A co do radnego Czelusniaka..coz, kazdy juz chyba wyrobil sobie opinie..;)

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Na co JDK 1 mln 65tyś PLN ??? Przecież JDK ma profesjonalnego Menadżra co wypracowuje niesamowite dochody – może sam sie uczymać bo pani dyrektor to wysokiej klasy specjalista. za te pieniądze można zrealizować 66 spektakle po 25 tyś zł to są mega spektakle – oj coś mi tu śmierdzi – POLICJA !!!!! OJ ŻLE SIE DZIEJ W PAŃSTWIE DUŃSKIM – Powiedział książe co przyjechał na ośle!

observer
observer
2024 lat temu

Toś sobie Czeluśniaku pownosił poprawki, niech mnie kule biją 😀

rambo
rambo
2024 lat temu

dionizy zyje z tego ze wam ludzie obiecuje.Obiecac nic nie kosztuje i on o tym wie a Wy nie!!!

Kwak
Kwak
2024 lat temu

Mędrzec nie pokazuje swojej mądrości,bo głupi i tak jej nie pojmie,a tylko wroga w nim mieć będzie.To pojąwszy radny Czeluśniak naruszył zasadę,co zaowocowało,kopnięciem jego z poprawkami w sam koniuszek pupci…

Tomm
Tomm
2024 lat temu

A może by oni wszyscy się tak raz a dobrze dogadali i w końcu zaczęli coś do jasnej anielki robić??? A nie tylko dziamać dziamać dziamolić dziamolić i tak bez PRZERWY!!! DO ROBOTY!

qnesrlitozl
qnesrlitozl
2024 lat temu

50rJnc ontcsxyatcdf, [url=http://ojiwpujjdhuj.com/]ojiwpujjdhuj[/url], [link=http://iluzxyvtbeqq.com/]iluzxyvtbeqq[/link], http://iskjnwoukuru.com/

Zobacz także
Close
Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x