r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

18-latek odpowie za wandalizm

fot. archiwum

Wybita szyba, uszkodzona kabina z aparatem telefonicznym oraz zniszczony płot wiklinowy. To skutki zachowania wandala, którego ustalili i zatrzymali policjanci z kołaczyckiego posterunku. Młody człowiek przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, prowadzili postępowanie w sprawie dewastacji mienia, do którego doszło w Brzyskach. Jak wynikało z ustaleń, nieznany sprawca w ciągu jednej nocy rozbił kamieniem szybę w oknie zakładu pogrzebowego, następnie uszkodził  zamontowany na ścianie budynku urzędu gminy aparat telefoniczny, po czym  zniszczył płot wiklinowy w miejscowym parku.

W czasie dochodzenia policjanci zebrali informacje, dzięki którym możliwe było ustalenie wandala. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Brzyska.  Młody człowiek przyznał się, że zdewastował wspomniane rzeczy,  gdy wracał do domu po zakrapianym alkoholem spotkaniu z kolegami.

Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na  3 lata.  Zobowiązał się również do naprawienia wyrządzonych szkód.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
david Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
david
Gość
david

No to bedzie mial baran za swoje, za zniszczenie powinni mu obiac jedna dlon

Close
X