MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

18-latek odpowie za wandalizm

fot. archiwum

Wybita szyba, uszkodzona kabina z aparatem telefonicznym oraz zniszczony płot wiklinowy. To skutki zachowania wandala, którego ustalili i zatrzymali policjanci z kołaczyckiego posterunku. Młody człowiek przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, prowadzili postępowanie w sprawie dewastacji mienia, do którego doszło w Brzyskach. Jak wynikało z ustaleń, nieznany sprawca w ciągu jednej nocy rozbił kamieniem szybę w oknie zakładu pogrzebowego, następnie uszkodził  zamontowany na ścianie budynku urzędu gminy aparat telefoniczny, po czym  zniszczył płot wiklinowy w miejscowym parku.

W czasie dochodzenia policjanci zebrali informacje, dzięki którym możliwe było ustalenie wandala. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Brzyska.  Młody człowiek przyznał się, że zdewastował wspomniane rzeczy,  gdy wracał do domu po zakrapianym alkoholem spotkaniu z kolegami.

Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na  3 lata.  Zobowiązał się również do naprawienia wyrządzonych szkód.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
david
david
2024 lat temu

No to bedzie mial baran za swoje, za zniszczenie powinni mu obiac jedna dlon

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x