r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

18-latek odpowie za wandalizm

fot. archiwum

Wybita szyba, uszkodzona kabina z aparatem telefonicznym oraz zniszczony płot wiklinowy. To skutki zachowania wandala, którego ustalili i zatrzymali policjanci z kołaczyckiego posterunku. Młody człowiek przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, prowadzili postępowanie w sprawie dewastacji mienia, do którego doszło w Brzyskach. Jak wynikało z ustaleń, nieznany sprawca w ciągu jednej nocy rozbił kamieniem szybę w oknie zakładu pogrzebowego, następnie uszkodził  zamontowany na ścianie budynku urzędu gminy aparat telefoniczny, po czym  zniszczył płot wiklinowy w miejscowym parku.

W czasie dochodzenia policjanci zebrali informacje, dzięki którym możliwe było ustalenie wandala. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Brzyska.  Młody człowiek przyznał się, że zdewastował wspomniane rzeczy,  gdy wracał do domu po zakrapianym alkoholem spotkaniu z kolegami.

Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na  3 lata.  Zobowiązał się również do naprawienia wyrządzonych szkód.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
david
david
2021 lat temu

No to bedzie mial baran za swoje, za zniszczenie powinni mu obiac jedna dlon

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X