Wiadomości

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień 2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Władze miasta Jasła chcąc uczcić to młode, ale jakże bardzo ważne święto, organizują akcję rozdawania flag. W dniach 28- 30 kwietnia w Urzędzie Miasta w Jaśle będzie można bezpłatnie otrzymać flagę narodową Polski.

Zachęcamy Jaślan do wywieszenia flagi narodowej, bo jest ona symbolem naszej tożsamości, symbolem w obronie którego miliony Polaków walczyło i ginęło. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Niech w tegoroczne święta majowe w żadnym domu nie zabraknie naszej polskiej flagi i pamięci o historii Ojczyzny. – mówi Burmistrz Jasła Maria Kurowska

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce od 2004. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Wprowadzone zostało na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Początkowo nazywane było Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu zmieniono jego nazwę na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Ukrainie, na Litwie i w Chinach.

Przypominamy, że flagi narodowe będzie można nabyć bezpłatnie w dniach 28-30 kwietnia w Urzędzie Miasta w Jaśle – na parterze w Informacji. W tych dniach akcja będzie prowadzona do wyczerpania zapasów. Serdecznie zapraszamy!

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dako
dako
2024 lat temu

a swieto godla kiedy ?

:d
:d
2024 lat temu

2 maja.

lol
lol
2024 lat temu

A gdzie święto koloru białego i czerwonego??

Ziomalka :):)
Ziomalka :):)
2024 lat temu

Święto maja jest potrzebne dla każdego człowieka.To wtedy przypominamy sobie jak ważne są dla nas te kolory.

natkas lorkan
natkas lorkan
2024 lat temu

z tymi flagami fajna sprawa:rol::rol:
:yes::rip:

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x