SiatkówkaSport

Młode siatkarki UKS „MOSiR” Jasło powalcza o II ligę

Dwóch wygranych setów w ostatnim, wyjazdowym spotkaniu potrzebowały młode III-cio ligowe siatkarki UKS „MOSiR” Jasło aby zająć przynajmniej 2-gie miejsce w lidze premiowane awansem do półfinałowego turnieju o II ligę.

Młode siatkarki UKS

Mecz w Racławówce rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów do stanu 5:5. Świadome wagi tego spotkania gospodynie pokręciły tempo gry uzyskując coraz większą przewagę punktową. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach doświadczone zawodniczki gospodyń Urszula Dziadosz, Agnieszka Piotrowicz i Natalia Warzocha punktowały trudną zagrywką. Nasz zespół grał bez przekonania, słabe przyjęcie nie pozwalało na przeprowadzenie skutecznych ataków. Gospodynie wyszły na wysokie prowadzenie 23:16. Uśpione wysokim prowadzeniem siatkarki Lubczy pozwoliły sobie na chwilę przestoju w grze.

Po dwuch udanych zagrywkach Gabrieli Macek w ich szeregi wkradło się zdenerwowanie, którego konsekwencją była całkowita niemoc w grze. Gospodynie nie potrafiły wyprowadzić skutecznej akcji po kolejnych 9 zagrywkach naszej zawodniczki przegrywając pierwszego seta do 23. Do drugiej partii miejscowe przystąpiły mocno zmobilizowane. Od początku podkręciły tempo gry, w dalszym ciągu mocno zagrywały. Skutecznie atakowały skrzydłami, oraz środkiem grając szybką piłką w kontrataku. Zawodniczki UKS-u jedynie momentami potrafiły przeciwstawić się pojedynczym blokiem oraz dobrą grą w polu. Wspomagane żywiołowym dopingiem kibiców zawodniczki Lubczy w trzecim secie całkowicie dominowały na boisku. Nasz zespół nie były w stanie w żadnym elemencie gry dorównać miejscowej drużynie. Set zakończył się wysoką wygraną do 12.

Po objęciu prowadzenia 3:0 przez gospodynie w IV secie nasze zawodniczki szybko odrobiły stratę. Zaczęła się wyrównana gra, raz jeden raz drugi zespół obejmował prowadzenie. Przy stanie po 13 w zespole UKS-u zaczęła dobrze funkcjonować zagrywka. Bardzo dobrze tym secie na środku siatki grała blokiem oraz atakując w pierwszym tempie Gabriela Macek. Skuteczna gra na zagrywce Katarzyny Mitoraj i Katarzyny Marcisz, oraz punktujący blok wyprowadziła nasze zawodniczki na prowadzenie 21:16. Gospodynie odrobiły 3 punkty kolejną dobrą zagrywką Urszuli Dziadosz. Dwie zagrywki w tym as Agnieszki Ćwięki przy stanie 22:19 dla naszego zespołu zwiększyły prowadzenie do 24:19. Zagrywka Sary Michalec zakończyła ten emocjonujący i stojący na wysokim poziomie set. W tym momencie zawodniczki Lubczy straciły możliwość wyprzedzenia naszego zespołu w końcowej tabeli. Pomimo przegrania awansu Lubcza wykazała większą mobilizację wygrywając V set w którym to zespół UKS-u kończył grę w młodzieżowym składzie.

SST Lubcza Racławówka – UKS „MOSiR” Jasło 3:2 (23:25, 25:16,, 25:12, 20:25, 15:19)

UKS „MOSiR” Jasło: Gabriela Macek, Katarzyna Marcisz (kapitan), Agnieszka Ćwięka, Sara Michlec, Zuzanna Midura, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Anna Pociask, Marta Cichoń, Monika Frydrych, Angelika Rakoczy, Karolina Jurusik.
Trener: Leszek Wierzgacz

Kadetki UKS „MOSiR” Jasło w niedzielę zmierzyły się z kolejnym zespołem San-Pajda w grupie A. Nasze zawodniczki pokonały w Łańcucie II zespól 3:1 (25;20, 22:25, 26:24, 25:11).

Set I rozgrywany był przy stałej przewadze zawodniczek UKS-u. Poprawne przyjęcie i dobre rozegranie zdecydowało o wygraniu tej partii do 20. W drugim secie gra się wyrównała. Zespoły na zmianę uzyskiwały 1-2 punktową przewagę. Przy stanie 18:18 więcej pomysłu w grze wykazały gospodynie rozstrzygając końcówkę seta na swoją korzyść. W kolejnym secie mecz toczył się przy nieznacznej przewadze kadetek UKS-u. Błędy w przyjęciu zagrywki w końcówce seta wyprowadziły zawodniczki z Łańcuta na prowadzenie 24:22. Pewna i trudna zagrywka Gabrieli Macek pozwoliła odrobić straty i wygrać tą partię 26:24.

Podłamane przegraniem poprzedniej partii zawodniczki San-Pajda w IV secie grały bez przekonania. Bardzo słabo przyjmowały zagrywkę, całkowicie straciły ochotę do gry przegrywając seta do 11.

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Frydrych, Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Justyna Kosiba, Angelika Rakoczy, Daria Pawluś, Magdalena Michalska, Anna Warchoł.