MiastoWiadomości

4 nietrzeźwych w „Trzeźwy Poranek”

Wczoraj policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzali także przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

4 nietrzeźwych w "Trzeźwy Poranek" (fot. archiwum Internet)

Akacja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się o godz. 4. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad czterysta pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Zatrzymali również kierującego, który prowadził samochód wbrew zakazowi orzeczonemu przez sąd. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne takie działania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ten co był
ten co był
2024 lat temu

W Jaśle już zima ? 😀

kowboj
kowboj
2024 lat temu

Czyżby wczoraj spadł śnieg?
Czy źle widzę?

Mocny Romek
Mocny Romek
2024 lat temu

Nie pierwszy i nie ostatni raz zapewne na tym portalu jest inne zdjęcie niż dotyczy tego artykuł

hghg
hghg
2024 lat temu

trzeba odtrąbić ogromny sukces …. nie lada wyczyn złapać 4 chłopa na kacu

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x