MiastoWiadomości

4 nietrzeźwych w „Trzeźwy Poranek”

Wczoraj policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzali także przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

4 nietrzeźwych w "Trzeźwy Poranek" (fot. archiwum Internet)

Akacja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się o godz. 4. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad czterysta pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Zatrzymali również kierującego, który prowadził samochód wbrew zakazowi orzeczonemu przez sąd. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne takie działania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
hghgPrzemysław JanasMocny Romekkowbojten co był Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ten co był
Gość
ten co był

W Jaśle już zima ? 😀

kowboj
Gość
kowboj

Czyżby wczoraj spadł śnieg?
Czy źle widzę?

Mocny Romek
Gość
Mocny Romek

Nie pierwszy i nie ostatni raz zapewne na tym portalu jest inne zdjęcie niż dotyczy tego artykuł

hghg
Gość
hghg

trzeba odtrąbić ogromny sukces …. nie lada wyczyn złapać 4 chłopa na kacu

Close
X