Wiadomości

50 tys. zł wydało miasto na zrzucanie gniazd

Operacja zrzucanie gniazd w parku miejskim dobiega końca. Powód, zbliżający się  okres lęgowy. Wynik, wydanych 50 tys. zł, zrzuconych kilkadziesiąt gniazd. Rezultat, ptaki nie wyniosły się  z parku i tworzą kolejne gniazda.  

Myślę, że rezultat jak najbardziej pozytywny – przekonuje burmistrz Pabian – Wszystkie gniazda, jakie ptaki zdążyły wybudować wczesnym rankiem praktycznie na wieczór były strącone. Ptaki mogą się gnieździć gdzie chcą byle nie w parku – żartuje burmistrz Ryszard Pabian.

Sprawdziliśmy, gawrony nie opuściły parku. Wprawdzie jeszcze tylko kilka dni pozostało pracownikom do zakończenia akcji strącania gniazd ale muszą to robić ostrożniej.

Musimy to robić ostrożnie, ponieważ zbliża się okres lęgowy – tłumaczy Pabian.  

Niedługo przekonamy się, czy strącanie gniazd wpłynie na mniejszą ilość gawronów w parku.  

Ptaki w parku są mimo tych zabiegów. Może to zrzucanie pomoże, ale wątpię, żeby ptaki wyniosły się z parku – podchodzi sceptycznie do sprawy pan Stanisław, mieszkaniec Jasła.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
hikaruob.....ny przez gawronaviking78hmmmyśliciel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ortograf
Gość
ortograf

"pomorze" to jest na północy Polski 😀

ob.....ny przez gawrona
Gość
ob.....ny przez gawrona

Może własnie trzeba strącać jak będą w okresie lęgowym, nie patrząc na nawiedzonych zielonych,itp. Kiedyś strzelano w gniazda i pomagało.

viking78
Gość
viking78

hmm racja ale nikt nie wymaga aby w miejscu gdzie są drzewa zieleń itp było jak na placu z betonu myślę ,że jak wchodzisz to wiesz na co możesz się narazić.co do ścieżek to zatrudnienie 2-5 ludzi co by sprzątali nie kosztował by brutto myślę 50 tyś zł.

hmm
Gość
hmm

jesteście niemożliwi. Wyobraźcie sobie że gniazda nie byłyby strącane…automatycznie Wszyscy narzekaliby że w parku jest syf i nie da sie przejść. PO takim czymś gniazd będzie dużo mniej wiec Wszyscy powinni byc zadowoleni

myśliciel
Gość
myśliciel

podpowiem jak to się robi ekonomicznie i ekologicznie gawrony same się wyprowadzają ale podpowiedz też kosztuje 4 razy mniej pozdrawiam:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

fgh
Gość
fgh

50 tys jaja normalnie

v
Gość
v

Park , zieleń to po co ptaki wyganiać?Chyba ,że mechaniczne tam mają się wprowadzić lub z betonu, w sumie po co Park lepiej wyciąć zaorać i postawić np :Galerię Parkowa i po problemie .

jasło i okolice
Gość
jasło i okolice

podjazd w zus 70 tyś wiec takie 50 tyś za kilka gniazd to super tanio:lol:

ghgfew
Gość
ghgfew

odczepcie sie od gawronow smierdzaca raso ludzka…ludzie nie tylko kalaja swoje gniazdo ale tez podcinaja galaz na ktorej siedza i pluja na siebie wzajemnie..to garony powinny powybijac ludzi – najgorsze z ziemskich stworze!

Kaskader Kazek
Gość
Kaskader Kazek

Propozycja dla UM : Postawcie skrzynke piwa, wejde z kijem, sam postrącem i wezmę za to 1000 zł :] Czekam na odpowiedź 🙂

Do podatnika
Gość
Do podatnika

A dlaczego to niby misto za nasze pieniądze ma sprzątać psie odchody za osoby które psa trakyują jako zabawkę, za osoby kyórym brak kultury osobistej i jakiej kolwiek odpowiedzialniości za swojego pupila.

Land
Gość
Land

Psimi odchodami powinna zająć straż miejska, więcej chodzić , a mniej jeździć ,obserwować i odpowiednio karać właścicieli za pozostawianie odchodów na ulicy. Może zaczną stosować przepisy jak w innych miastach?

ptok
Gość
ptok

wyciąć drzewa i zrobić deptak. Problem z głowy.

podatnik
Gość
podatnik

MOŻE LEPIEJ BY BYŁO GDYBY TA KASE WYDANO NA POSPRZĄTANIE PSICH ODCHODÓW Z ULIC I SKWERKÓW ?

.1..2..3
Gość
.1..2..3

No kur************ miasto ma się szczycić wyrzucając tyle pieniędzy w błoto…
Na miejscu starych gniazd już powstają nowe i na co to komu??
Czy ktoś w tym zakichanym UM myśli??
Czy wszystko paruje przez czerwone włosy?
Żal mi was (celowo z małej litery) rządzący Jasłem…
Jak można być takim bez***m

jaslak
Gość
jaslak

na pierwszym zdjęciu bodzio z 0,5 xD

Prawda prawdziwa.
Gość
Prawda prawdziwa.

Efektywność akcji przeciwko gawronom, które kalają w gniazdo swoje jest taka sama jak list otwarty przeciwko Ewie Wawro co "kala w gniazdo swoje". – gratulacje dla władców Jasła

Kamel
Gość
Kamel

:oJest to po prostu głupota.Te czarne stwory srające po glowach od lat mozna wyplenić w jeden tylko sposób- poczęstować z dubeltówki.. Małe zleconko dla wypoczywające
go myśliwego z Pektowinu FB i po klopocie…. Szkoda 50 patyków,lepiej dać na biedę jasiel
skich obywateli,których nikt nie dostrzega…

hikaru
Gość
hikaru

jeśli chodzi o ptaki to powinni coś z tym w końcu zrobic ale porządnie a nie tak żeby tylko się ogłośic.
A co do psich odchodów to nie będę ich zbierał i latał przez pół trasy z gównem w ręku szukając kosza. Niech zrobią tak jak w większych miastach – specjalne kosze na psie odchody. I spokój a nie że kazali zbierac a nic nie pomogą, widac jak u nas polityka w Jaśle. Najlepiej pomysł wprowadzic w życie bez pomyślunku…

Close
X