Wiadomości

70. rocznica zbrodni katyńskiej: W Jaśle powstaje "Golgota Wschodu"


W Jaśle powstaje „Golgota Wschodu”

W związku ze zbliżającą się 70. rocznicą Zbrodni Katyńskiej na terenie Powiatu Jasielskiego został powołany Społeczny Komitet Obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Jaśle i Powiecie Jasielskim – na czele z Panem Stanisławem Zającem Senatorem RP.

Jednym z elementów obchodów będzie, przewidziane na 17 kwietnia, odsłonięcie tablicy upamiętniającej Polaków bestialsko zamordowanych przez NKWD (sowieckie służby specjalne) w Katyniu, Charkowie i Twerze – Miednoje, ofiary zsyłek do łagrów oraz ofiary ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA.

W ramach przygotowań do obchodów rocznicy ulokowano 1 kwietnia 2010 roku u zbiegu ulic Czackiego i Mickiewicza drewniany krzyż i obelisk będące częścią pomnika „Golgota Wschodu”.

Powiat Jasło

– – –Pokaż więcej

Powiązane artykuły

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
gburixiLekarz prosi o danetnBalcerowicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

"…..Na rozstaju dróg, gdzie przydrożny Chrystus stał,
zapytałem po co to ??
frasobliwą minę miał….."

ixi
Gość
ixi

Polacy sa mistrzami swiata w uzalaniu sie nad soba! Ludzie zacznijcie myslec o PRZYSZLOSCI i cieszcie sie zyciem bo jest krotkie, a nie mordujcie sie ta martyrologia!!!1 Blagam!

Lekarz prosi o dane
Gość
Lekarz prosi o dane

W tym miejscu taki ważny pomnik! jeżeli będą uroczystości to nie ma miejsca dla ludzi (może tylko dla tajemniczych sponsorów). Będzie zablokowany ruch na dwóch ważnych ulicach – lokalizacja jest tak bez sensu że to chyba czyrak na mózgu u tego kto zdecydował, imię i nazwisko proszę bo do lekarza trzeba wysłać i to natychmiast .

tn
Gość
tn

kto to wymyślił w tym miejscu? – beznadzieja!

Balcerowicz
Gość
Balcerowicz

🙁

c1pg
Gość
c1pg

Tak oglądam ten projekt i mam wrażenie, że projektant zgubił gdzieś estetykę.

Leper
Gość
Leper

Balcerowicz musi odejść!!!!

Balcerowicz
Gość
Balcerowicz

Czarnecki musi wrócić!!!

Rajmund
Gość
Rajmund

Do "władzy"-A kto powiedział,że burmistrz Kurowska przegra wybory?? A kto jej może zagrozić: Jan Piszczyk z Rady Miasta -Krzysztof Mądragłowa????Ja tu kandydatów jak na razie nie widzę(no ponoć-A.Kmiecik z PO staruje -też.No ale poza nim?????Kto?

Esteta
Gość
Esteta

Krzyż w tym miejscu zrujnował nowe ogrodzenie, jest to ni w pis ni po. Bezmyślna lokalizacja – prawdziwa Golgota umysłowa.

Władza
Gość
Władza

Ciekawy jestem czy za rok jak Kurowska przegra wybory przyjdzie chociaż raz w roku pod ten pomnik i zapali znicza?
Dlaczego miasto nie dba o skwer Św. Antoniego?

Rajmund
Gość
Rajmund

Do -"UT". To,że kto może wynosi się z Jasła to fakt.Tu nie ma przyszłości.Jest ciągłe fetowanie,udawanie,że coś się robi dla ludzi(może swoich?)wzrastający smród,bezrobocie,po
ziom karykaturalnych wynaturzeń.Ale prawdą jest i to,że widać wiarę w Boga(widać,a czy jest???)To pewnie jest definicja Klecholandu, o którym mowa wyżej.Co do Katynia,pamięci o tych co zginęli za Polskę,należy docenić wysi łek,pod warunkiem,ze nie jest to kolejne rozdanie kart pod wybory.(Wg mnie jeden gość z Urzędu Starosty ewidentnie robi przy okazji klakę sobie,rzecz oczywista)…

JIM
Gość
JIM

Katoland – znaczy się :uhoh:

ut
Gość
ut

Same kamienie ,tablice , pomniki !!- a w mieście jak nie było pracy tak nie ma !.Miasto się wyludnia ,kto może to wyjeżdża ,byle dalej z tego KLEHOLANDU !

zak
Gość
zak

Golgota to w Jaśle jest od kiedy PiS zaczął swe rządy w mieście i powiecie.

zc
Gość
zc

haha kawałek kamienia i już

gbur
Gość
gbur

Oto realizacja chorych urojeń PiSiarskich.
Won pisuary po wsze czasy z jasielskiej przestrzeni publicznej.

Close
X