Wiadomości

8-letnia dziewczynka ucierpiała w wypadku

Wczoraj, omal nie doszło do tragedii. 8-letnia dziewczynka wjechała rowerem w naczepę ciężarowej scani. Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafiła do szpitala.

8-letnia dziewczynka ucierpiała w wypadku (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem okoliczności wypadku wstępnie ustalili, że kierujący ciężarową scanią, 58-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, jechał od Pilzna w kierunku Jasła. Przejeżdżając przez Kołaczyce, nagle zauważył, jak  z lewej strony drogi z chodnika na jezdnię wjeżdża pomiędzy oczekujące na zmianę sygnalizacji świetlnej pojazdy dziewczynka na rowerze, kierując się wprost pod koła jego samochodu. Mężczyzna odbił maksymalnie na prawe pobocze i zaczął hamować. Niestety mała rowrzystka uderzyła w tylną cześć naczepy.

Na skutek wypadku, 8-latka trafiła do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niej m.in.  podejrzenie wstrząśnienia mózgu oraz uraz brody. Dziewczynka została hospitalizowana.
Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, ustalili świadków, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem. Kierujący scanią mężczyzna był trzeźwy.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku dochodzenia.

Na ulicach, drogach i w ich pobliżu obserwujemy dzieci, które niekiedy postępują w sposób nieodpowiedzialny, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Apelujemy do rodziców i opiekunów o zwracanie uwagi na to, gdzie przebywają ich dzieci, jak się zachowują, czy przestrzegają zasad bezpiecznego korzystania z dróg.

Do kierowców apelujemy, aby w przypadku napotkania jadącego rowerem, czy idącego poboczem dziecka zwolnili  i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x