Wiadomości

Absolutorium dla burmistrz Marii Kurowskiej (foto)

16 „za” do 4 „przeciw”, takim wynikiem zakończyło się głosowanie za udzieleniem absolutorium burmistrz Miasta Jasła Marii Kurowskiej.

Rada Miejska udzieliła absolutorium burmistrz Kurowskiej

„Myślę, że mam się czym pochwalić ponieważ zadłużenie miasta Jasła zmniejszyło się do 25% Wypracowaliśmy nadwyżkę w budżecie w wysokości 10,5 mln zł. A jednocześnie rozpoczęliśmy bardzo poważne inwestycje i nasze miasto pięknieje. Prócz tego cały czas jest realizowana inwestycja modernizacji stacji uzdatniania wody i wymiany sieci wodociągowej”  – mówiła burmistrz Maria Kurowska.

Burmistrz Maria Kurowska

Mimo tych osiągnięć, garstka radnych była przeciwna udzieleniu absolutorium pani burmistrz. Przeciwko wnioskowi głosowali radni: Tadeusz  Stachaczyński, Krzysztof Czeluśniak, Stanisław Zając (s. Antoniego) i Zdzisław Dziedzic.

Radny Krzysztof Czeluśniak był jednym pośród czwórki, którzy głosowali przeciw

„Niestety z budżetu proinwestycyjnego na 18 mln zł planowanych na inwestycje zrealizowano tylko 8 mln. Dla mnie najważniejsze w tym budżecie była strefa ekonomiczna, której dzisiaj nie ma, więc podczas głosowania byłem przeciwny”  –  argumentuje radny Krzysztof Czeluśniak.

Równie krytyczny w ocenie pracy pani burmistrz jest Tadeusz Stachaczyński.

Radny Stachaczyński uważa, że środki z Uni Europejskiej wykorzystano w niewielkim stopniu

„Nie wykorzystano w pełni środków unijnych. Na te 8 mln zł na inwestycje uzyskane zostało tylko 2 mln, a więc niecałe 1/5 środków uzyskanych z zewnątrz.”

Mimo tych krytycznych głosów Maria Kurowska w podziękowaniu za udzielone jej absolutorium zapewniła, że dołoży wszelkich starań aby poprawić życie mieszkańców Jasła.

„Zapewniam państwa, że nie będę szczędzić sił i czasu aby dalej dobrze pracować dla naszego miasta” –  mówiła pani burmistrz.

Zapraszamy do obejrzenia „Sesji w obiektywie”, autorstwa Wojciecha Żebrackiego.


Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kasia wdanajakatharinamieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
oko
Gość
oko

Jaslanie pani już dziękują !-mamy dośc !.Może te "siły i czas " wykorzysta pani na innym terenie !- Byle jak najdalej od Jasła .!:no:

Miki
Gość
Miki

Jak zwykle radny czeluśnia błysną sobie talentem menedżerskim.A dyć to pewnie przyszły wielki ekonom i burmistrz miasta w jednym szamponie…Ot, i masz człowieku demokracyję.On to Ci chce walić kupą z kasy miasta w michę miodu,której póki co nie ma… Szczęśliwie większość radnych zachowała zdrowy rozsądek.Nie wiedząc o co chodzi,przynajmniej nie przeszkadzają tym co wiedzą….

Sen
Gość
Sen

Może Pani Burmistrz w ramach podziękowania za absolutorium poprosi Senatora Zająca aby ufundował krzyż do jej gabinetu i wezwie któregoś biskupa żeby go poświęcił? Przecież nie może medialnie wypaść gorzej od Rady Powiatu!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Zapraszam na ul.17 Stycznia tam tak ładnie "wypiękniał" chodnik na całej długości ulicy

katharina
Gość
katharina

grunt ze pani burmistrz ciagle jest w jakiejs gazecie bo to najwazniejsze…… :-):D:D:D;););):yes::yes:

ja
Gość
ja

Dzisiaj w Święcanach Senator Zając obchodził swe 60 urodziny.Było 160 osób w tym znakomitości w postaci Pani Burmistrz i Pana Starosty.Moze juz wreszcie czas by sie Pan okreslil.

dana
Gość
dana

prezes jest swój chop ok i jest wielki

kasia w
Gość
kasia w

kto to jest ta pani w tej perudze ?:P ale jaga

Zobacz także

Close
Close
X