MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Aby droga do szkoły była bezpieczna

Skończyły się wakacje. Dziś zaczął się  nowy rok szkolny, a wraz z nim tłumy dzieci i młodzieży ruszyły do swoich szkół. Wiele z nich musi przejść przez  ruchliwe ulice, zatłoczone przejścia, ominąć niebezpieczne skrzyżowania. W trosce o ich  bezpieczeństwo policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Aby droga do szkoły była bezpieczna

W pierwszych tygodniach września, rozkojarzone po wakacjach dzieci, są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia. Dlatego też, jak co roku policjanci prewencji i ruchu drogowego prowadzić będą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach akcji funkcjonariusze przez cały wrzesień będą spotykać się i rozmawiać z najmłodszymi, a także ich rodzicami i nauczycielami o różnych zagrożeniach, jakie czyhają na uczniów w ich drodze do szkoły. Powiedzą na co zwracać uwagę, o jakich przepisach drogowych trzeba pamiętać, pomogą poznać zasady ruchu w teorii jak i w praktyce.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, policyjne patrole częściej obecne będą w rejonach szkół i przedszkoli  oraz tam, gdzie można spotkać uczniów idących do szkoły lub z niej powracających. Policjanci będą zdecydowanie reagować wobec kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo dzieci łamią w tych miejscach  przepisy ruchu drogowego. Kontrolowane będą również autobusy szkolne, busy i kierowcy dowożący dzieci do szkół.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zachęcamy  również rodziców i opiekunów do objęcia dzieci w pierwszych tygodniach roku szkolnego szczególną opieką,  wyposażenie ich odzieży, tornistrów w elementy odblaskowe. Dzięki temu dziecko będzie na drodze bardziej widoczne, a więc zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Wskazanym jest też, by towarzyszyć dziecku szczególnie temu, które zaczyna edukację szkolną  w jego pierwszej drodze do szkoły. To będzie dobra okazja, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, powiedzieć o podstawowych zasadach ruchu drogowego, pokazać nie najkrótsza lecz najbezpieczniejszą drogę do szkoły.

Pierwszego września rusza również II edycja społecznej kampanii „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Z akcją, zainicjowaną przez polską Policję i  dziecięcy kanał telewizyjny Nickelodeon, organizatorzy chcą dotrzeć do każdego przedszkola i każdej szkoły w Polsce.

Kampania polegać będzie przede wszystkim na interakcji z młodymi odbiorcami, angażowaniu dzieci i zachęcaniu ich do samodzielnego myślenia. Specjalnie stworzone materiały wideo i gra mobilna posłużą wspólnej zabawie polegającej na dokonaniu prawidłowego wyboru podczas uczestnictwa w ruchu drogowym, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Ambasadorem akcji i głównym bohaterem materiałów jest znana dzieciom kreskówkowa postać – SpongeBob Kanciastoporty. To on wprowadzi dzieci do świata zasad ruchu drogowego, a wszystko przedstawi w humorystyczny sposób, dzięki czemu łatwiej przyswoją one przekazywane treści. Więcej na temat  „Bezpiecznej drogi z radami SpongeBoba” przeczytasz tutaj.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sztubak
sztubak
2024 lat temu

Jedyny komentarz,który jest wolny od przedstawiania i sylwetki i komentarzy Czerneckiego lub Kmiecika.

:)
:)
2024 lat temu

nareszcie policjanci się czymś zajmą

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

mam teraz jusz prace na konkurs

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x