Wiadomości

Aby droga do szkoły była bezpieczna

Pierwsze tygodnie września to okres szczególnego zagrożenia wypadkami drogowymi z udziałem dzieci. Policja prowadzi przygotowania aby ograniczyć wszelkie zagrożenia. Funkcjonariusze wraz z administratorami dróg przeglądają stan oznakowania i infrastruktury drogowej w pobliżu szkół i przedszkoli.

Weryfikowane jest oznakowanie przejść dla pieszych przed szkołami i w ich okolicach. Administratorzy i policjanci sprawdzają też stan infrastruktury drogowej i zabezpieczeń miejsc, w których dzieci przechodzą przez jezdnie w drodze do szkoły.

Przypominając o zagrożeniach, namawiamy rodziców i opiekunów do podejmowania rozmów na temat niebezpieczeństw w drodze do szkoły. Dziecku, które zaczyna edukację szkolną, na pewno warto towarzyszyć w jego pierwszej drodze do szkoły. Warto wybrać się na spacer tą trasą wspólnie jeszcze na wakacjach.

To dobra okazja, by zwrócić uwagę na zagrożenia i mówić o podstawowych zasadach korzystania z drogi, na przykład: dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, przechodzić na czerwonym świetle, dlaczego należy iść poboczem po lewej stronie jezdni. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w drodze do szkoły dziecko nie napotka utrudnień takich jak remont jezdni czy chodnika.

Proponujemy także, by w trakcie wyposażania ucznia do szkoły, kupując plecaki, tornistry odzież, pamiętać o jego bezpieczeństwie, wybierając te rzeczy, które mają elementy odblaskowe. Światełko odblaskowe, w świetle reflektorów samochodowych jest widoczne nawet z odległości przekraczającej 200 m.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jedza
jedza
2024 lat temu

Pani burmistrz rozdaje pieniądze np.dla Bogatyni a o bezpieczeństwo naszych dzieci nie dba a przykładem tego jest brak chodnika na zniszczonej podczas powodzi drodze do szkoły na ulicy Sobniowskiej koło stawów oraz ostry i nie widoczny zakręt(dziury,wyrwany asfalt). Wszystko się robi ale podstawowych rzeczy jak bezpieczeństwo dzieci ma się gdzieś. Ważniejsza jest fontanna i inne pierdy. Oto przykład dobrego "gospodarza".

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x