r e k l a m a
Wiadomości

Agent „Eureka” to Ryszard Papciak, wójt gminy Brzyska

Ryszard Papciak, wójt gminy Brzyska był kontaktem operacyjnym SB pod kryptonimem „Eureka”. Tak wynika z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej. Sam zainteresowany odpiera oskarżenia.

Ryszard Papciak, wójt gminy Brzyska

W dokumentacji IPN czytamy, że przygoda Papciaka ze służbami zaczęła się w dniu 01.09.1982 kiedy został on zarejestrowany przez Wydz. IV KWMO Krosno w kategorii kontakt operacyjny (KO) ps. „Eureka”. Następnie Papciaka przekazano na stan pionu IV SB RUSW w Jaśle. „Eureka” został zdjęty z ewidencji z powodu „zmiany miejsca pracy”.

Ryszard Papciak w latach 80-tych był zatrudniony w SKR Tarnowiec jako główny księgowy. Jak twierdzi w rozmowie z jednym z lokalnych portali internetowych, codziennie dostawał dokumenty do podpisu, więc można było bez problemu spreparować jego dane.

Ja tylko mogę podejrzewać, że ktoś szykuje to już pod przyszłą kampanię wyborczą, żeby mnie opluć. Bo jak to inaczej można wytłumaczyć? W ogóle nigdy nie miałem pojęcia, że jest coś takiego, jak współpraca. Nigdy nie interesowały mnie te zagadnienia. Ja się dziwię, że ktoś takie bzdury potrafi montować. W tamtym czasie każdy rolnik, który zamawiał usługę traktorową, orkę to miał kilka faktur z moim podpisem. Więc jaki to problem było wziąć i skopiować podpis. Czuje się, że podłość ludzka nie ma granic – mówił jednemu z lokalnych portali Ryszard Papciak. 

Wyjaśnienia wójta Papciaka mijają się jednak z informacjami na temat specyfiki rejestracji KO.

Kontakt Operacyjny był bowiem formą świadomej współpracy z organami bezpieczeństwa PRL, ale bez wymogu podpisania zobowiązania. Pełny pseudonim, jak w przypadku Papciaka był nadawany przez oficera prowadzącego tylko wówczas gdy ten był cennym źródłem informacji i materiału.

Niestety nie wiemy jak długo Ryszard Papciak współpracował ze służbami oraz czy jego działalność była szkodliwa dla innych.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

50
Dodaj komentarz

avatar
50 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
OnaRIKO62myszaKramerSąsiadka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ona
Gość
Ona

A ja mysle , ze nie był taki zly,co nieco zrobił, a dotychczasowi byli tacy świetni ??? A ludzie też kazdego potrafia opluć :)))

Ktos
Gość
Ktos

Ludzie dajcie mu spokój…:upset: on jest i tak o 100000000 razy lepszy od poprzedniego wójta..!! Co tamten zrobił??
Papciak nam przynajmniej park odnowił a tamten siedział na stołku i się opierniczał…!!!! Tak ze sorry ale nie wirze w a bajkę…:mad:

Rodaku
Gość
Rodaku

-co ty piszesz? Owszem-łopatą każdy wiesniak umie robić tak czy innaczej,ale trzyletnia wypłata z ZUS za duża jak za łopatę i tylko łopatę.A może bierzesz pod uwagę,że to duża łopata.Więc zastanów się co piszesz.

RODAK
Gość
RODAK

RODAK -WIEMY wszyscy kto jest autorem tej hecy.CZY W BRZYSKACH NIE MA LUDZI ROZSĄDNYCH- popatrzmy na to spokojnie WÓJCIE masz moje poparcie-jako pierwszy coś zacząłeś robić w Brzyskach i to się liczy.

Była
Gość
Była

chyć sie jeszcze raz mojej matki to cie sz… jasny trafi

Bolek
Gość
Bolek

Rysiek miej to wszystko w d….e. Szkoda tylko że tak bardzo zawierzyłeś PiSmanom.Pomyśl tylko do czego są zdolni.

Czarne na białym
Gość
Czarne na białym

Ktos pisze pasztety na wójta poza Jasło4u i poza Jasłonet.Pasztety spowodowały "zrobienie" agenta.Agenta wykorzystuje obecnie piszacy 83.91.86…Czekał na chwilę ataku z myślą o zajęciu stanowiska wójta po agencie.

abc korekta
Gość
abc korekta

Pytam:jakie prawo zezwala radnym gminnym na zaplatę kary za samowolę budowlaną wójta,o której to pisze 83.91.86…Może ktoś to sprawdzi i tymi 25.ooo,-zł obciąży osobę wójta (ok.6000mieszkanców po 4 zł).I znów ta sama Rada Gminy zasługuje na referendum,ale teraz już z wójtem.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jego wygląd świadczy o nim.

...
Gość
...

:confused:

UBOT
Gość
UBOT

Panie Wójcie,miej Pan to w d…Rewelacje gnojące ludzi stały się nudne. W IPN płacą lepiej niż agentom,zatem robią co tylko mogą by błysnąć i zaistnieć jako formacja potrzebna do krzewienia nienawiści wśród społeczeństwa…Oni jak porządni urzędnicy tylko udowadniają,że są potrzebni,bo prócz obsrywania ludzi niczego nie są w tanie w życiu robić,osiągnąć…Weż Pan to na klatę i olej.Ludzie i tak wiedzą jak było naprawdę… i o co chodzi.

nikt
Gość
nikt

do "ktoś"
nie wiem o co Ci człowieku chodzi i jaki masz cel pisania na ten temat ale po Twoim IP ciemniaku mozna poznac ze jestes ta sama osoba ktora najpierw pisze o tym ze po co ławki sa zrobione w parku a potem ze dobrze ze park jest odnowiony.
KOMPROMITACJA!!!!!!!!!!!

rówieśnik
Gość
rówieśnik

no nie przesadzajcie tamten niemiał przynajmniej takich zwarjowanych pomysłów i nieprzemyślanych decyzjiw parku jest ładnie i wkoło czysto ale to jest robota do płotków a nie do wójta zajmować się takimi głupotami bo jest wiele powarzniejszych spraw do zrobienia a jeśli bezradni zgodzą się na podpisanie mu kredytu to wtedy zrobi jeszcze altanke w parku dla piwioszy i to będzie cała jego robota w pierwszej kadencji a kredyt będą słacać inni jeśli tylko gmina się utrzyma z taki zadłózeniem ale bądzmy optymistami myślę że jeszcze sąmądrzy ludzie na tereni gminy ipodejdą poważnie do tej sprawy 😆

RÓWIESNIK.
Gość
RÓWIESNIK.

nie przesadzajmy że aż tkidobry bo trzeba przyznać że pomysły ma głupie i nieprzemyślane ale koło gminy zrobił porzadek to widać i czuć tylko proszę niepodpisujcie mu kredytu bo wten sposób nas skończy :no:

RIKO62
Gość
RIKO62

PMYSŁY MA ? HAHAH DROGE BYA ZLATAŁ BO DZIURA NA DZIURZE, A ON MA POMYSŁY , NIECH SOBIE WSADZI TE POMYSŁY ,

mysza
Gość
mysza

Tak czytam te wszystkie wasze wypowiedzi i z jednej strony przyznaję wam rację a z drugiej: nie mam nic do poprzedniego wójta osobiście ale pamietacie ilu mieszkańców gminy nie brało dopłat z Unii Europejskiej dla rolnictwa bo wójt był anty unijny, a teraźniejszy wójt ma dobre pomysły dotyczące rozwoju turystyki w gminie bo co innego w tej naszej gminie można zrobić (tu mamy możliwości) jednak otoczył się ludźmi, którym dobro gminy zwisa bo dziś mieć dobrego gościa do ściągania unijnej kast i jesteśmy metropolia turystyki a tak to tylko długi i nic więcej.

Kramer
Gość
Kramer

Papciak to beznadziejny gospodarz Gminy dłuznik wprowadził w gmine w długi

Sąsiadka
Gość
Sąsiadka

Ludzie ten Papciak zniszczy nasza gmine Brzyska tak jak zniszczył siebie finansowo popatrzcie na jego oswiadczenia majatkowe za lata ubiegłe od kiedy wójtuje same długi do Zus I Skarbówki do dzis spłaca długi Nic nie zrobił a długów w gminie narobił Rysiek apeluje prosze odejdz dosc juz sie nachapałes starczy bankrucie zyciowy

kasia
Gość
kasia

za ścianą nie będziesz mial 149.156.124 na 100% sprawdz sobie dostawce łącza:):lol: ten post nie jest nawet z jasła. a kto jest Twoim dostawcą to ja już doskonale wiem:) PHU P.

do nikt
Gość
do nikt

chyba jestes pokroju wladzy–za scianą to ja moge miec poczatkowe 149.156.124 takie samo jak ty-ha,ha.

nikt
Gość
nikt

jakie początkowe??????sorry bardzo ale twój dokładny IP: 80.54.48.Wiec sobie ludzie przeczytajcie komentarze "asia", "kasiula", " ronin", "irka", "kolokolokiolk", "abc korekta ","Czarne na białym", "Była","Rodaku","Ktos"

nikt
Gość
nikt

Może i nie musicie być jedną osobą.Prawdopodobieństwo tego, że siedzicie za ścianą, korzystacie z jednego komputera, conajmniej jedna osoba pisała więcej jak 1 post jest jednak duże

do nikt 15:21
Gość
do nikt 15:21

rzeczywiscie jestes nikt ciemny,bo nie wiesz,ze to tylko poczatkowe cyfry IP.

lala
Gość
lala

😆

janko
Gość
janko

A kiedy zrobicie wreszcie porządek z TW"Drzewo"? Gość znów chce startować na radnego powiatowego z okręgu Kołaczyce-Brzyska.Bardzo blisko współpracuje ze starostą przy układaniu list wyborczych ich komitetu.Kpina!

kes
Gość
kes

PIS = agent ? niemożliwe

asia
Gość
asia

były wójt Bułat rozpoczął kampanię wyborczą

ewa
Gość
ewa

(zdjęty z ewidencji z powodu „zmiany miejsca pracy”) – Często zmieniał miejsca pracy. Posada w Brzyskach to jego 16-te miejsce pracy. Nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca i nie osiągnął sukcesów, a jak go wspominają to najlepiej zapytać tych co z nim współpracowali. Czy pchając się wszelkimi siłami na stołek wójta nie zdawał sobie sprawy, że jego przeszłość wyjdzie na jaw?

UT
Gość
UT

A niby dzisiaj nie ma agentów ! ????? grzebią się w g****e z przed lat . I co to da ,że wiem ? Dla mnie ważniejszą sprawą na dzisiaj jest znalezienie PRACY !!!!KRAJ JAJ !, I IGRZYSK GłUPOTY !!!!

kacu
Gość
kacu

Czyżby vice rozpoczął kampanię wyborczą? Trochę wcześnie.

rebus
Gość
rebus

Nie długo Dąbrówka pójdzie do gminy Jasło, Kłodawa do gminy Kołaczyce, Lipnica Dolna do gminy Skołyszyn, a reszta się podzieli i w Brzyskach będzie wójt Papciak vel Agent Eureka, a w Błażkowej będzie wójt Lenartowicz vel Siwy. I będzie dobrze, tylko komu?

swój
Gość
swój

Patrzę na niego i myślę, że bardziej niż "Eureka" pasuje do niego pseudonim POKRAKA.

archimedes
Gość
archimedes

no toście se brzyscoki wybrali, ha ha ha!!!!!!

abc...
Gość
abc...

Nie dość, że bankrut życiowy,zadłużony na prawie 40 tys. zł, gołodu… przyszedł do Brzysk jak Mesjasz zapewniając, że uczyni tą gminę bogatą i sławną. Twierdził, że tylko on umie zdobywać środki z Unii Europejskiej, że szybko zrealizuje kanalizację w gminie, wybuduje wyciąg narciarski na Liwocz, udostępni każdej rodzinie darmowy internet i o dziwo lud kupił te bzdury. Dziś żadna z zapowiadanych inwestycji nawet nie drgnęła. Pozostawione przez poprzedniego wójta prawie 400 tys. zł, które miały rozpocząć budowę kanalizacji jakoś się rozeszły. Dziś gmina Brzyska ma już prawie 500 tys. kredytu, a na ostatniej sesji radni na wniosek wójta podjęli uchwałę… Czytaj więcej »

ciech
Gość
ciech

Takim badziewiem to sobie może IPN co najwyżej tyłek podetrzeć. Kontaktem operacyjnym mógł być każdy bez swojej wiedzy. Wystarczyło, że tajniak zrobił notatkę z jakiejś rozmowy a w stanie wojennym każdy zakład miał swojego "opiekuna" z ramienia SB. Jak to zdjęty z ewidencji z powodu zmiany miejsca pracy – w nowym nie mogli go dosięgnąć, a może nie wiedzieli gdzie się przeniósł? Rzeczywiście, biedna była ta bezpieka. Wystarczyło zmienić pracę i już
miało się spokój. Facet wygra z IPN w każdym sądzie a jeszcze powinni go przprosić i bulić odszkodowanie za naruszenie dobrego imienia. Oczywiście ze swoich pieniedzy, a nie podatników.

katronik
Gość
katronik

chodziło sie po rolnikach to sie donosiło nie panie P…… ty gni…. ub……ka

kasiula
Gość
kasiula

Pan Bułat rozpoczął kampanię wyborczą

kibic
Gość
kibic

Do asi i kasiuli, czyli do tej samej osoby bo IP takie samo.
Zaręczam, że Pan Bułat nie weźmie udziału w wyścigu szczurów i to w towarzystwie agenta Eureka i Likwidatora. To rozsądny facet i w to g..no na pewno nie wejdzie. A zresztą przy takim zadłużeniu nikt logicznie myślący głowy pod topór nie podłoży, chyba że trafi się kolejny wariat.

ZP
Gość
ZP

Czytając artykuł i komentarze widzę, że niezłego agenta macie w tych Brzyskach. A wiecie komu powinniście być wdzięczni, ano pani Marysi Dąbrowieckiej. Poprzedni wójt przestał jej się słuchać to postanowiła go wymienić. Wezwała do siebie Papciaka i Lenartowicza i ustawiła ich razem przeciw Bułatowi. Jak jeden wygra to drugi ma być zastępcą. I tak się też stało, ale wygranym miał być Lenartowicz, a nie Papciak. Ponieważ sprawniejszym i sprytniejszym w mamieniu wyborców okazał się Papciak to on do dziś sprawuje urząd. Ale czy o to chodziło Marysi? Tak czy owak dziękujemy ci na kolanach Wszechmogąca Mario za agenta Eureka!

kolokolokiolk
Gość
kolokolokiolk

Ta! Po co ławki z stołami do gry w szachy ? Po co te Dni Chleba na których Pan Wójt się komprymituje wywijając i podnosząc członkinie koła wiejskiego w stanie nietrzeżwym! Na zawodach strażackich w Kłodawie niczym Pudzian na parasolce podnosił kobiety! Tak ma wyglądać włodaż Geminy? Na takie stanowisko trzeba kogoś z kompetencjami kogoś kto swoim postępowaniem nie będzie pogarszał wizerunku Gminy!!! Kto widział Wójta w akcji wie o czym mówie! Podnoszenie kobiet to jego chyba pasja nie wązne czy jest trzeźwy czy nie! Łudzie opamiętajcie się! Co tak naprawde żrobił tan Pan dla gminy Brzyska? Gdzie te wszystkie… Czytaj więcej »

Irka
Gość
Irka

A ja Pana Ryszarda bardzo lubie bo wszystkie Ryśki to fajne chłopy :yes: i zrobil centra multimedialne w ujeździe i dąbrówce(czyli stworzył dodatkowe miejsca pracy w dobie kryzysu) tańce dla dzieci, nauke gry w szachy, ławeczki w parku,- no i co tego nikt nie widzi :smilewinkgrin:

tarnowiec
Gość
tarnowiec

SKR TARNOWIEC likwidator PAPCIAK gmina BRZYSKA likwidator PAPCIAK orlem nie byl i nie jest ale na lkwidacj sie zna chyba ze miszkancy w pore go pogonia. Rolnicy z TARNOWCA PAPCIAKA tak kchali za jego prace jako likwidatora ze postanowili zaniesc faktory na SB I TERAZ CHLOP MA PRZECHLAPANE.Ratunek tylko plebania,prosic o wybaczenie za grzechy i pokute ADRES SPOWIEDNIKA SOBNIOW zabrac ze soba sakiewke, dlug troche wzrosnie ale morze sie oplaci udawac pokornego.

sąsiad
Gość
sąsiad

Trzy lata temu w wyborczą noc, gdy okazało się, że Papciak został wójtem, Ryszard Karmelita wiwatował do północy odpalając race i strzelając z petard. No postrzelaj sobie Panie Karmelita w dzisiejszą noc, no postrzelaj, jest okazja!

kolega
Gość
kolega

Pamiętasz, nieraz przy gorzale opowiadałeś jak cie komuna prześladowała. To ty g…ju byłeś ta komuna i ty prześladowałeś, innych. Rzygać mi się chce jak pomyślę, że uważałem cię za kolegę i z tobą piłem wódkę.

ixi
Gość
ixi

pokolenie PZPN..czemu sie nie dziwie..

mecenas
Gość
mecenas

wójta i panią burmistrz charakteryzuje jedna rzecz – zostali wybrani,aby odciąć od koryta poprzedników, bo ludzie mieli ich dość, wybrali mniejsze zło.
Co do gminy Brzyska, to jaka jest i co tam się wyrabia każdy widzi,a zwłaszcza mieszkańcy.
Niewątpliwe kampania się rozpoczęła, a mieszkańcy będą wybierać ponownie tych, którzy ich zdaniem najmniej z koryta wyjedzą. Oczywiście znajdą sie wyborcy, którzy "skorzystają" z wyboru odpowiedniego kandydata,oni właśnie będą stać ramie w ramię z nim, takie realia polskiego g…..
Moi drodzy macie swój rozum i wiecie ile wart jest polityk, co to jest za istota.

Ronin
Gość
Ronin

taaa kolejny spindoktor PiSuaru zadziałał. Czyżby stworzeyli kolejnego agenta poto by zniszczyć jego szanse w wyborach i stanowisko przygotować dla Pani Marii Kurowskiej bo doszły mnie słuchy że taką decyzję podją PiSuar podkarpacki bo jak wszyscy wiemy Pani Burmistrz nabrudziła we własnym gnieździe i straciła poparcie. Więc dajcie ludziom już z pokuj z agentami – czasy były takie a nie inne i nie rozliczjmy przeszłości bo to bynajmniej nie ma żadnego wpływu na naszą przyszłoś a wręcz cofa nas i upośledza? Czy tne PiS to jakaś organizacja ludzi z paranoją i obsesją może niech powiedzą kim są agenci chomiki.

DYZIO MARZYCIEL
Gość
DYZIO MARZYCIEL

A GDZIE INNE OBIECYWANE SENSACJE KTÓRE MIAŁY SIĘ UKAZAĆ DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA, PAPCIAK TO ŻADNA FIGURA!

pleban
Gość
pleban

Bardzo głupio się tłumaczy,trochę więcej pokory i pokuta!!W końcu zajmował się księżmi!

Marek S
Gość
Marek S

„Eureka” z gebu mu to paczy hehe

Close
X