r e k l a m a
Wiadomości

Akcja Znicz 2008

Już za kilka dni na drogach powiatu jasielskiego rozpoczną się policyjne działania pod kryptonimem „ZNICZ -2008”.  W ramach akcji, która potrwa od piątku, 31 października do niedzieli, 2 listopada,  policjanci zrobią wszystko, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych najbliższych i szczęśliwie wrócić do domów.

Priorytetem   jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa na drogach m.in.  w rejonach cmentarzy, kościołów i na głównych szlakach komunikacyjnych. W tych miejscach możemy spodziewać się większej liczby policjantów niż zwykle. Będą oni pomagać uczestnikom ruchu drogowego, ale i odpowiednio rozliczać tych, którzy popełniać będą wykroczenia stwarzając zagrożenie na drogach.   Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców tj. kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu, przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych.

Kolejnym priorytetem jest informowanie użytkowników ruchu drogowego w zakresie zmian w organizacji ruchu i najprostszej drogi dotarcia do cmentarzy.

Na terenie Jasła zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w trzech miejscach:

  • Pierwsze przy cmentarzu komunalnym ul. Zielona – parkingi: plac targowy (bazar), ul. Kilińskiego i Farna. Na ul. Zielonej zostanie ustawiony znak C – 5 „nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie”,  na skrzyżowaniu z ul. Bartłomieja. Na ul. Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy (obecnie ulica jednokierunkowa), ze znakiem B-36 ”zakaz zatrzymywania się” po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Gołębiej do ul. Farnej. Na ul. Kilińskiego za skrzyżowaniem z ul. Farną ustawiony będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” z tabliczką nie dotyczy osób niepełnosprawnych – około 15 miejsc parkingowych. Ulica Gołębia za skrzyżowaniem z ul. Modrzejewskiego ustawiony zostanie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”.
  • Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą również dróg przy cmentarzu przy ul. Mickiewicza. Od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską będzie obowiązywał „zakaz zatrzymywania się”  po lewej stronie. Natomiast będzie możliwość parkowania pojazdów przy ul. Mickiewicza na drodze dojazdowej do Domu Pogrzebowego i na parkingu wewnętrznym oraz po prawie strony ulicy. Obok kaplicy cmentarnej wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
  • Wybierających się na cmentarz przy ul. Gajowej na osiedlu Niegłowice informujemy, że postój pojazdów będzie możliwy na parkingu obok cmentarza i po prawej stronie ulicy. Około 10 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych wyznaczono na terenie cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną na ul. Zielonej, Gołębiej, Mickiewicza i Kilińskiego od 31.10. 2008 r. (od godzin popołudniowych) do 02.11.2008 r.

Jednocześnie przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w następujących terminach:

 – 31 października (piątek) w godzinach 18:00-22:00
 –  1 listopada (sobota) w godzinach 8:00 – 22:00.

Z uwagi na zmiany organizacji ruchu apelujemy o zwracanie uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej podróży.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kier
kier
2024 lat temu

:rol:kierowcy zwolnijcie i zostawcie nerwy w domu

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x