r e k l a m a
Wiadomości

Akcja „Znicz 2009” – było wyjątkowo bezpiecznie

Tylko do jednego groźnego wypadku doszło na drogach naszego powiatu podczas tegorocznej akcji „Znicz”, która trwała od 31 października do 2 listopada.

fot. A. Dybowski

Policja odnotowała 9 kolizji, doszło do jednego groźnego wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba („Pijany pieszy wszedł pod koła samochodu?„). Policjanci podkreślają, że w tym roku zatrzymali mniejszą liczbę kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. Spadła również liczba pijanych kierowców.

W poprzednich latach statystyki były dużo gorsze, w tym roku nie ujawniliśmy ani jednego przypadku jeśli chodzi o kierowanie w stanie nietrzeźwości – mówi nadkom. Andrzej Przebięda, z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle.

W tegorocznej akcji „Znicz” uczestniczyło 218 funkcjonariuszy policji, straży granicznej i straży miejskiej, którzy czuwali nad bezpieczeństwem osób poruszających się samochodami, jak i pieszych.

Policjanci byli obecni zarówno na skrzyżowaniach, głównych arteriach miasta i drogach wylotowych, ale również na ulicach prowadzących do cmentarzy.

W tym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jaśle nałożyli mniej mandatów karnych, bardziej skupili się na płynności ruchu na terenie miasta jak i rejonach cmentarzy. Więcej stosowaliśmy pouczeń wobec kierowców niż represjonowaliśmy mandatami karnymi – mówi nadkom. Andrzej Przebięda.

Policjanci podkreślają, że w tym roku na drogach powiatu jasielskiego panowała zdecydowanie większa kultura wśród kierowców, ruch odbywał się płynnie i bez większych zakłóceń.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x