Wiadomości

Akcja "Znicz 2010". Zmiany w organizacji ruchu

Policja
Już za kilka dni na drogach powiatu jasielskiego rozpoczną się policyjne działania pod kryptonimem „ZNICZ -2010”. W ramach akcji, która potrwa od piątku 29 października do poniedziałku 1 listopada, policjanci zrobią wszystko, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych najbliższych i szczęśliwie wrócić do domów.
Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach m.in. w rejonach cmentarzy, kościołów i na głównych szlakach komunikacyjnych. W tych miejscach możemy spodziewać się większej liczby policjantów niż zwykle. Będą oni pomagać uczestnikom ruchu drogowego, ale i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy popełniać będą wykroczenia, stwarzając zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców tj. kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu, przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych.
Kolejnym priorytetem jest informowanie użytkowników ruchu drogowego w zakresie zmian w organizacji ruchu i najprostszej drogi dotarcia do cmentarzy.
Na terenie Jasła zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w trzech miejscach:
Pierwsze przy cmentarzu komunalnym ul. Zielona – parkingi: Plac Targowy (bazar), ul. Kilińskiego i Farna.
· Na ul. Zielonej zostanie ustawiony znak C – 5 „nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie”, na skrzyżowaniu z ul. Bartłomieja.
· Na ul. Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy (obecnie ulica jednokierunkowa), ze znakiem B-36 ”zakaz zatrzymywania się” po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Gołębiej do ul. Farnej.
· Na ul. Kilińskiego za skrzyżowaniem z ul. Farną ustawiony będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” z tabliczką nie dotyczy osób niepełnosprawnych – około 15 miejsc parkingowych.
· Ulica Gołębia za skrzyżowaniem z ul. Modrzejewskiego ustawiony zostanie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”.
Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą również dróg przy cmentarzu przy ul. Mickiewicza. Od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską będzie obowiązywał „zakaz zatrzymywania się” po lewej stronie. Natomiast, będzie możliwość parkowania pojazdów przy ul. Mickiewicza na drodze dojazdowej do Domu Pogrzebowego i na parkingu wewnętrznym cmentarza oraz po prawej stronie ulicy. Obok kaplicy cmentarnej wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Wybierających się na cmentarz przy ul. Gajowej na osiedlu Niegłowice informujemy, że postój pojazdów będzie możliwy na parkingu obok cmentarza i po prawej stronie ulicy. Około 10 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych wyznaczono na terenie cmentarza.
Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną na ul. Zielonej, Gołębiej, Mickiewicza i Kilińskiego od 30.10. 2010 r. (od godzin popołudniowych) do 02.11.2010 r.
Jednocześnie przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w następujących terminach: – 31 października (niedziela) w godzinach 18:00-22:00 – 1 listopada (poniedziałek) w godzinach 8:00 – 22:00.
Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybierają się na cmentarz, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Tłok mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy. Dlatego bądźmy czujni i ostrożni. Nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii, czy wartościowych przedmiotów.
Policjanci będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. Tak, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych najbliższych i szczęśliwie wrócić do domów. Także sami zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby podróże i najbliższe dni minęły nam w spokojnej atmosferze.
Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej podróży.
KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x