r e k l a m a
Wiadomości

Aleksander Grad: Szukamy odpowiedniego inwestora dla Gamratu (HDtv)

Gamrat S.A, Spółka Skarbu Państwa już w przyszłym roku może zostać sprywatyzowana. Minister Aleksander Grad, na konferencji  w Gamracie podkreślił, że ministerstwo szuka odpowiedniego inwestora dla jasielskiej firmy.

„Uważam, że warto dzisiaj rozpocząć proces w trybie przetargowym, znaleźć podmioty, które mogą zaoferować rozwój tej firmie  i zapewnią  nowe inwestycje. Jeżeli to będzie ciekawa oferta to wydaje mi się,  że będzie to dla załogi bez znaczenia, czy mamy do czynienia ze spółką prywatyzowaną poprzez giełdę czy w takim trybie. Ważne jest to, żeby ta prywatyzacja przyniosła wymierne efekty dla firmy i załogi”  – tłumaczył Aleksander Grad.

Jedno jest pewne, Gamrat ma zostać sprywatyzowany w całości. Dlatego inwestor musi przedstawić szczegółowy plan rozwoju firmy, której zdaniem ministra zasadniczym atutem jest zdywersyfikowany charakter produkcji.

„Dzięki temu łatwiej jest jej przeżywać różne dekoniunktury, jakie są czy w Polsce, czy na świecie. Dlatego tu będzie poszukiwany jeden inwestor dla całej firmy”  – mówił minister Grad

Zgodnie z ustawą, 15 % pakiet akcji zostanie przekazany pracownikom firmy. Minister Grad podkreślił, że nie będzie problemów ze sprzedażą akcji, podobnie jak zostało to zrobione np. w Grupie Lotos.

Na pytanie czy Ministerstwo zrezygnuje z dywidendy, żeby wspomóc Gamrat, minister odpowiedział:

„Właściciel dlatego jest właścicielem, że również ma pobierać pożytki ze swoich firm. My więc, w ramach komitetu audytowego, który mamy w naszym ministerstwie, każdy przypadek analizujemy indywidualnie i robimy to w taki sposób, żeby pobierając dywidendę, nie szkodzić firmie.”


Więcej o prywatyzacji Gamratu w materiale wideo.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mały Franek
mały Franek
2022 lat temu

Jeżeli już prywatyzacja to tylko przez giełdę a nie przez inwestora z bratniego zaprzyjaźnionego kraju który wykupi konkurencję i zwinie produkcje z Jasła.

wojtek
wojtek
2022 lat temu

lepiej przez gielde nisz przez inwestora! przez gilde bedzie przejrzysta trazakcja a inwestor bedzie mataczyl tylko!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X