Wiadomości

Alicja Zając kandydatem PiS do Senatu. „Empatia i współczucie społeczeństwa przełożą się na wyniki”

Kojarzona głównie z działalności społecznej i z pracy samorządowej, Alicja Zając została wybrana oficjalnym kandydatem PiS w wyborach do Senatu. Propozycję startu złożył jej prezes Jarosław Kaczyński. 

Wydaje mi się, że tego typu propozycja dla osoby, która nie jest politykiem, to wielki zaszczyt – mówiła podczas konferencji prasowej komitetu powiatowego PiS, Alicja Zając.

„Nie wiem czy już dorosłam do tej funkcji”

Nieśmiałe sugestie rozważenia startu w wyborach do Senatu, Alicja Zając usłyszała od parlamentarzystów jeszcze w Warszawie, podczas uroczystości żałobnych. 

Poproszono mnie bym zastąpiła Staszka, a to będzie niemożliwe. Chcę jednak pomóc, by te wszystkie działania, które były tu prowadzone przez polityków PiS i mojego męża były kontynuowane – mówiła Alicja Zając. 

Do tej decyzji musiała jednak dojrzeć. 

Podjęcie tej decyzji było chyba najtrudniejsze w moim życiu, bo jest to bardzo wysoki szczebel działania. Bycie senatorem RP jest wielkim zaszczytem i nie wiem, czy już dorosłam do tej funkcji – mówiła Zając.

Czemu więc władze PiS postawiły na samorządowca? Zdaniem dr Dariusza Tworzydło powody mogą być dwa. 

Być może nie mają innego silnego kandydata, który miałby tak silną pozycję jak miał pan Stanisław Zając, a po drugie może to być przekonanie, że wdowa po tragicznie zmarłym, ma również na tyle mocną pozycję samorządową w regionie i poparcie, że będzie w stanie powalczyć z innymi kontrkandydatami – tłumaczy dr Tworzydło. 

Społeczniczka… samorządowiec… senatorka…

Polityczna przygoda Alicji Zając zaczęła się w ZCHN – przez dwie kadencje była tam prezesem sądu zjednoczenia. Później zaangażowała się w działalność w PCK, którego status zabrania łączenia funkcji ze stanowiskami politycznymi. Powrót do polityki nastąpił dopiero wraz z ostatnimi wyborami do Powiatu Jasielskiego i z objęciem funkcji przewodniczącej Rady.

Cały czas jednak Alicja Zając miała kontakt z parlamentarzystami i ministrami poprzez swojego męża. 

„Nie mam pomysłu na kampanię”

Na konferencji prasowej, która jak mówiła Alicja Zając, jest jej pierwszą w życiu, nie padły  żadne konkretne plany związane z kampanią.

Nie mam pomysłu na kampanię  – mówiła Zając. Dodała jednak, że chciałaby skupić się na problemach społecznych, głównie usuwaniu skutków bezrobocia, pomocy społecznej. 

Zdaniem dr Tworzydło atutem Alicji Zając jest na pewno to, że nie jest osobą anonimową, znaną tylko z bycia żoną senatora. 

Myślę, że ona na tym może wygrać, ponieważ jest działaczem samorządowym i z tego też jest znana. Nie jest to osoba, która nagle wychodzi z cienia, tylko pracowała na swoje nazwisko – mówi dr Dariusz Tworzydło, specjalista od PR, prof. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Kampania z tragedią w tle

Kampania prezydencka i do Senatu jest specyficzna, łatwo o błąd, dlatego wielu kandydatów czeka na to, co zrobią przeciwnicy.

dr Dariusz Tworzydło, fot. tworzydlo.pl

Na razie wszystkie strony „badają się”, nie ma ostrej agresywnej walki, poszczególni gracze próbują na ile mogą sobie pozwolić, zdając sobie sprawę, że wszystko, co się odbywa na scenie politycznej pozostaje w cieniu tragedii, która miała miejsce pod Smoleńskiem. Ale sądzę, że im głębiej będziemy wchodzić w kampanię, tym brutalniejsze staną się argumenty i agresywniejsi staną się politycy – mówi dr Tworzydło.

Czy jednak Alicja Zając będzie wykorzystywać tragedię i empatię społeczeństwa do uzyskania poparcia?

Na pewno empatia i współczucie społeczeństwa przełożą się na wyniki. Natomiast czy będzie to wykorzystywać, tego nie wiem. To samoczynnie będzie się wykorzystywało, na pewno ta tragedia będzie miała wpływ – tłumaczy Tworzydło. 

Kandydatów poznamy 11 maja

Zgodnie z kalendarzem wyborczym wszystkich kandydatów ubiegających się o start w wyborach uzupełniających do Senatu poznamy 11 maja – wtedy upływa termin składania zgłoszeń. Jutro poznamy kandydata PO.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawe CV
Ciekawe CV
2024 lat temu

Czytając życiorys Pani Alicji teraz już kandydata : http://www.powiat.jaslo.pl/images/stories/RADA_POWIATU/azajac.pdf
to myślę że po studiach nic nie robiła przez wiele lat a stanowisko eksperta to chyba z nieba spadło! może tak będzie ze senatorem?

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Empatia… tragedia w tle… to za mało powiedziane…
To jest porażka. Owszem, chce kandydowac niech kandyduje ale dobrego jej nie wróżę.
Nie ma to jak przedłużać klerycki rząd…

jola
jola
2024 lat temu

krwawy adam nie rezygnuje

Tak trzymać
Tak trzymać
2024 lat temu

P. Alicjo, gratuluję i podziwiam hart duch i skłonność do poświęcenia. Mali ludzie będą wzywać do ortodoksyjnej żałoby, np. ubrania na wzór Arabki i wmawiać niecne intencje. Wybierzemy Panią! Ma Pani swój, samorządowy dorobek i duży talent.Jako osoba jednocześnie skromna i uczynna jest Pani najlepszym kandydatem. Niech się Pani nie przejmuje zawiścią, nie słucha ujadania małych kundli, i prze do przodu. Będzie dobrze!Powodzenia!

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Nie katujcie proszę mnie zdjęciami tej damy.
Wieśniacka, zakłamana chciwość – to czytam z jej uśmiechniętej twarzy, a jeszcze dwa tygodnie temu współczułem tej kobiecie.
Pani nie ma wstydu, przyzwoitości i pamięci po zmarłym mężu. Jedyne pani dokonanie to Antychryst na Foluszu. Na resztkach prochów męża i poparciu putyry wejdzie pani do senatu, to pewne bo ciemniaków w Jaśle nie brakuje. Ale z czasem pożałuje pani swojej chaniebnej decyzji. W końcu nawet kler pani nie będą w stanie pomagać. Z czasem odkryje pani swoje prawdziwe fałszywe oblicze.
Gardzę panią.

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

Mój głos też Pani otrzyma. I proszę nie patrzyć na te złośliwe komentarze bo ich nigdy nie braknie – ot miernoty które nic w życiu nie zrobiły tylko narzekają i negują wszystko i wszystkich.

do jaślanina
do jaślanina
2024 lat temu

Jeżeli szukasz kogoś godnego pogardy – nie szukaj daleko, spojrzyj w lusto. Zobaczysz jaślanina, pisane z małej litery, chaniebnego- to pisze się przez h, czyli z brakami w podstawowym wykształceniu, gdzie tam do gimnazjum, oświeconego inaczej czyli jednak ciemniaka i rzeczywiście fałszywego – bo normalny mieszkaniec tego miasta życzy mu dobrze. Przyzwoitość i wstyd to z pewnością słowa obce dla ciebie. Niby współczucie,ale typowa hipokryzja i grubiaństwo widoczne w próbie oceny człowieka po jego wyglądzie. To co widzisz w lustrze to z pewnością wybryk natury, nie napawa optymizmem i pewnie tylko ulegnie pogorszeniu.

kulk a
kulk a
2024 lat temu

Empatia i współczucie społeczeństwa, czy to powinno decydować kto będzie senatorem?

redaktor
redaktor
2024 lat temu

Już wiem dlaczego Jarek zaproponował Ali aby kandydowała.Dochodzi do takiego nieszczęścia że Prezydentem zostaje Jarek no i co wtedy.W pałacu brakuje tylko Pierwszej Damy.W czerwcu 2011 mamy nie wybory a wielką impreze.Taka byłaby napewno wola Lecha i Staszka.Zostaje jeszcze sprawa taka kto udzieli Prezydenckiej Parze ślubu i gdzie.Najprawdopodobniej na Jasielskim rynku a ceremonie poprowadzi,wtedy już napewno PRYMAS Z Sobniowa.Jasło znowu będzie słynne na cały świat i to nie przez
drzewo.Na ceremonie na pewno nie przyjedzie Prezydent Rosji ale Prezydent USA.myślę że wraz z małżonką raczej będzie.Wszystko i tak będzie zależało od pogody i od czarnych chmur które są nad Jasłem.

ola
ola
2024 lat temu

Gratujację P.Alu ma pani mój głos jest pani osobą religijna i jedyną kandydatką na to stanowisko.Wiec powodzenia. Zachęcam wszystkich aby na panią głosowali bo warto bo kto tak walczył o pieniądze dla Jasła jak nie pan śp Stanisław i pani to bedzię kontynułować powodzenia

ciech
ciech
2024 lat temu

No i jak tu nie zgadzać się z słowami piosenki Kuby Wojewódzkiego? Zwłaszcza widząc zdjęcia nr 2 i 4.

Anty Pis
Anty Pis
2024 lat temu

tutaj żałoba, a tu kampania, program wyborczy, koncepcja, merytoryczne kwestie? ja nie rozumiem motywacji tej Pani, jest to dla mnie nie przekonywujące…dla mnie jest to szok…

zak
zak
2024 lat temu

Co ta Pani oprócz tego że nazywa się Zając,chce dać naszemu regionowi,Polsce?

matrix
matrix
2024 lat temu

Swoich kompleksów w ten sposób, dzieci nie wyleczycie. Zamiast opluwać innych pobiegajcie po podwórku, postarajcie się o lepsze oceny w szkole, nie wysilajcie główek na "strasznie" mądre komentarze bo to wam nie wychodzi i może utrzymać na długie lata waszą karłowatość intelektualną

olo
olo
2024 lat temu

Brak kompetencji i zgniła moralność.
Oto kandydatka Podkarpacia na senatora RP.
Czy nasza ziemia nie zasługuje na więcej.
Pokażmy tej pani gdzie raki zimują.

dziadek
dziadek
2024 lat temu

chmm to juz w trakcie pogrzebu zaczeło sie mowic o kandydowaniu? trzeba przyznac ze pisiory nie traca czasu, no cóż atrakcyjne korytko, ale swoja drogą to mozna bylo poczekac az pochowają św pamieci pana senatora do którego mialem i mam wielki szacunek ,niładnie pani alicjo:(

Antypis
Antypis
2024 lat temu

a propos matrix nasunęło mi się takie skojarzenie np jakby umarł szewc to co? teraz żona szewca ma przejąć jego rzemiosło ja tego nie rozumiem matrix? kim jesteś?

Antypis
Antypis
2024 lat temu

do matrix" kim ty jesteś? tacy jak ty (wszyscy wiemy o jakich środowisko chodzi) umiecie tylko bzdety bogoojczyźniany, nacjonalizm, klerykalizm, że jak Polak to tylko katolik czytaj toruński, a przecież to nie prawda, nie macie rozeznania, wiedzy, talentu zdania poprawnie nie potraficie poprawnie zbudować zero matrix null

Spadek
Spadek
2024 lat temu

Do Antypisa : nie musisz się martwić kto po tobie przejmie rzemiosło czyli nicnierobienie: zero kontynuowane czli dodać zero to dalej zero a nie dwa zera.

stary
stary
2024 lat temu

kampania owszem ale bez geby pana pawlusia
chyba ze ja przypudruje co tez niewiele pomoze

marko
marko
2024 lat temu

hmmm aby ona tak samo nie skonczyła jak jej mąż :] tak wysoko wzleciał a tak nisko spadł:] <2-METRY POD ZIEMIE>

BIEDRONKA
BIEDRONKA
2024 lat temu

preciez to spoleczenstwo decyduje kogo wybrac tego prawa calemu spoleczenstwu na podkarpaciu zabrano.TO SKANDAL SKANDAL SKANDAL:no::no::no::no::no::no::no::no::no:

Antypis
Antypis
2024 lat temu

Spadek,ludzie nie mogą nic zrobić bo w polityce zaczyna się feudalizm, dziedziczenie, co to ma wspólnego z demokracją? Skandal!
PS przecież ja nie napisałem że żona szewca to zero

Back to top button
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x