Wiadomości

Allegro pomaga powodzianom z Jasła. Wspomóż akcję

Tegoroczna  powódź dotknęła całą Polskę. Poziom wody w rzekach z zapartym tchem śledziliśmy w każdym niemal mieście. Jednak największych zniszczeń woda dokonała w południowych województwach kraju. Bardzo dotkliwie powódź potraktowała województwo podkarpackie, w tym miejscowość Jasło. Dokładnie 4 czerwca ponad połowa tego miasta znalazła się pod wodą. W tej części miasta znalazł się Zespół Szkół Miejskich numer 3, całkowicie zniszczony przez wodę. Allegro i Fundacja All for Planet organizują wielką zbiórkę funduszy na remont szkoły w Jaśle. Przyłącz się do akcji.

Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle składa się z Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 i Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Powódź spowodowała ogromne straty – pomieszczenia szkolne – w tym te integralne z punktu widzenia nauczania i wychowania dzieci – zostały całkowicie zniszczone. Bez pracowni plastycznych, technicznych, informatycznych, bez sali gimnastycznej i auli szkolnej, a także magazynów w których znajdowały się przybory i meble szkolne  – trudno sobie wyobrazić powrót uczniów do szkoły. O prowadzeniu lekcji nie można nawet marzyć. Niestety ucierpiały także sprzęty i gabinety niezbędne w procesie rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, dla których szkoła jest nadzieją na lepszą przyszłość.

Zbiórka funduszy startuje 19 sierpnia i potrwa do końca września. Jak można pomóc? Po pierwsze wybierając opcję „Aukcja dla powodzian” i wystawiając przedmiot na sprzedaż. Pieniądze zostaną wówczas przekazane na cele statutowe fundacji All for Planet, do których również należy przeciwdziałanie, zwalczanie i łagodzenie skutków klęsk żywiołowych. W obliczu powodzi zgromadzone przez Fundację środki zostaną przekazane na ten właśnie cel.

Po drugie można zostać Eko Użytkownikiem i dokonać bezpośredniej wpłaty na konto fundacji dowolnej kwotę na rzecz akcji  (min. 2 zł ). Na karcie Użytkownika, stronie O mnie oraz w profilu na Café pojawi się specjalne ekooznaczenie. Wyższa kwota to większa pomoc i dłuższy czas promocji konta jako ekologicznego.

Informacje o akcji pomocy dla szkoły w Jaśle znajdują się na stronach:

http://allegro.pl/country_pages/1/0/marketing/allforplanet/

http://www.allforplanet.pl/pl/wiadomosci/72,wielka_zbiorka_funduszy_na_remont_szkoly_w_jasle.html

Partnerami akcji są serwisy pracuj.pl i profeo.pl oraz IDMNet.

1 września 2010 rozpoczyna się nowy rok szkolny.  Dzięki naszej pomoc i wsparciu dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle będą mogły uczyć się  w odnowionej i dobrze wyposażonej szkole.

Joanna Wagner
Grupa Allegro

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x