Wiadomości

ARP metodą na kryzys w Pektowinie?

W połowie kwietnia Pektowin znalazł się na liście 20 spółek skarbu państwa, które zostaną wniesione do Agencji Rozwoju Przemysłu na podwyższenie kapitału. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie do końca czerwca.

 – Agencja Rozwoju Przemysłu prowadzi działalność naprawczą i restrukturyzacyjną w wielu spółkach Skarbu Państwa, ale do tego potrzebuje zabezpieczenia kapitałowego – powiedział PAP rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór.

Ministerstwo Skarbu podkreśla, że w obecnym układzie właścicielskim prywatyzacja spółki byłaby trudna. Z kolei wniesienie jej do Agencji pozwoli budować strategię lub program restrukturyzacyjny.

Planowana wycena spółki miała zostać dokonana na przełomie kwietnia i maja, natomiast  zdaniem wiceministra skarbu Krzysztofa Żuka, do końca czerwca Pektowin powinien być wniesiony do ARP.

To samo podkreślała na konferencji, przed wyborami do Europarlamentu Elżbieta Łukacijewska.

Tak więc ostateczny termin kiedy Pektowin znajdzie się „pod szkrzydłami” ARP powinniśmy poznać już wkrótce.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

Rynek i Biznes sa twarde – przede wszystkim trzeba produkowac COS – CO SIE SPRZEDA, poza tym "u gory" musi byc osoba KOMPETENTNA , ktora poprowadzi-wyprowadzi ten zaklad z kryzysu.
Jak nie – sprzedac i zaczac robic/produkowac cos co da ZYSK!
NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU DOKLADAC DO BANKRUTA

pracownik
pracownik
2024 lat temu

Jaki bankrut !? .Bolączką Pektowinu to brak kompetentnych ludzi w zakresie marketingu i zarządzania !Rozgonic tą klikę z biurowca !Bosaka w końcu wysłac na emeryturę { 74lata } lub pogonic w cztery diabły z zakładu . Najłatwiej się niszczy ,ale gdy Pektowin padnie ? TO CO DALEJ ? z ludzmi , ?? łatwo się mówi jak się jest pwenym swego .BANKRUTEM to może za chwilę zostac Jasło ,jak popada jeszcze pare zakładów . Trzeba miec to też nauwadze ,że jak mnie się nie da zarobic ,to na mnie też nikt nie zarobi ,bo nie pójdę i nie będę wydawał pieniędzy… Czytaj więcej »

zwolniony
zwolniony
2024 lat temu

Chodzą słuch po mieście ,że podobno wydział " PEKTOLITY " ma wznowic produkcję .?!
Czy to prawda ma ktoś jakieś informacje na ten temat??

Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

Pracownik – skoro PEKTOWIN taki rentowny..to skad te problemy?

Jaz
Jaz
2024 lat temu

Ano problemy sa bo prezesem jest franciszek b i jego zarzad oraz banda podleglych mu kapusiow ktozy robia wszystko (po trupach)itp. itd.

ten sam
ten sam
2024 lat temu

ratować pektowin ! na ich winach wychowała się Jasielska młodzież 😆

pracownik jeszcze....
pracownik jeszcze....
2024 lat temu

Jestem za nie udzielaniem wsparcia finansowego
Państwa,dopóki nie rozliczona zostanie odpow iedzialność zarządu firmy za istniejącą sytuację doprowadzenia do bankructwa zakładu.. Najpierw rozliczenie niegospodarnoś-
ci władców Pektowinu,egzekucja z majątku prywatnego, a na końcu z publicznego…To jest sprawiedliwe społecznie i konieczne dla przykładu,ze nie można bezkarnie szastać dobrem publicznym i bytem całych rodzin spowo dowanym brakiem kompetencji…

oko
oko
2024 lat temu

Do pracownika jeszcze …Marzenia to piękna rzecz!-tyle że nie realne !.Znasz chociaż jeden przypadek ,żeby któremu PREZESOWI z głowy włos spadł ? Tak i tym razem też będzie !, już załoga zapłaciła za pomysły prezesa . Ilu już na bruk poleciało ? za jego niekompetencje !A Jego nawet jak w końcu pogonią { daj Boże } to i odprawę solidną dostanie .A poczucie krzywdy i niesprawiedliwości jakie dozna nękac Go będzie jeszcze bardzo długo

Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

WNIOSEK – wywalic na zbita twarz tzw "prezesow"..zatrudnic profesjonalistow – najlepiej z doswiadczeniem zagranicznym – albo najlepiej – SPRYWATYZOWAC!

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x